Freeze Factory to kolejna nowość marki Piatnik, idealna na lato! To bardzo smaczna gra, bo naszym celem będzie tworzenie lodów... Czy też r...

Freeze Factory - Zapraszamy do lodziarni!

By | 10:00 Napisz komentarz
Freeze Factory to kolejna nowość marki Piatnik, idealna na lato! To bardzo smaczna gra, bo naszym celem będzie tworzenie lodów... Czy też raczej - tak przesuwać żetony smaków, aby zrealizować jak najwięcej zadań-zamówień.

Videorecenzja:


Gra przeznaczona jest dla dzieci od 6 roku życia, dla 2 do 4 graczy. W opakowaniu jest plansza, żetony smaków, karty lodów i kostka.


Standardowo sugeruję obejrzenie filmu, gdyż żadne słowa nie są w stanie tak dokładnie wytłumaczyć zasad, jak zrobi to film :) Ale standardowo pokrótce spróbuję wytłumaczyć również tutaj:
Rozkładamy planszę, w wyznaczonych miejscach układając żetony smaków (dowolnie). Tasujemy karty lodów i tworzymy z nich zakryty stos. Każdy gracz bierze jedną kartę i nie pokazuje jej innym. Kolory lodowych kulek na karcie musimy odwzorować na planszy - ułożyć trzy smaki w rzędzie. O tym, ile przesunięć będziemy mogli zrobić, decyduje kostka.


Jeżeli wypadnie nam na przykład czwórka, możemy wykonać cztery ruchy - pamiętając, że na jednym polu może leżeć tylko jeden żeton. Może się zdarzyć, że inny gracz ułoży nasz zestaw smaków w swoim ruchu, wtedy wołamy: stop! I pokazujemy wszystkim kartę. Zrealizowane zamówienie kładziemy na stole - to nasze punkty.


Może się zdarzyć tak, że kostka zamiast cyfry, wylosuje nam symbol z lodem. Wtedy dobieramy kartę do ręki z zakrytego stosu. Bierzemy też kartę za każdym razem, gdy zrealizujemy trzymane zamówienie. I tak aż do momentu, gdy zabraknie kart.


Freeze Factory to bardzo smaczna gra. Zdecydowanie ma się po niej ochotę na lody :) Zjadłabym jagodowe i miętowe! A ty jaki smak lubisz najbardziej?
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: