Choinka od wydawnictwa Nasza Księgarnia to zdecydowanie najbardziej świąteczna gra, jaką mamy! Celem gry jest ozdobienie swojej choinki tak...

Choinka - najbardziej świąteczna z planszówek!

By | 20:00 Napisz komentarz
Choinka od wydawnictwa Nasza Księgarnia to zdecydowanie najbardziej świąteczna gra, jaką mamy! Celem gry jest ozdobienie swojej choinki tak, aby zdobyć jak najwięcej punktów za kombinacje z ozdób.

Videorecenzja:


Gra przeznaczona jest dla dzieci od 8 roku życia ale myślę, że w najprostszą wersję można próbować grać również z troszkę młodszymi. To jest w Choince świetne - ma różne stopnie trudności.
W zestawie mamy cztery choinki, karty celów, kartoniki z ozdobami, notes do zapisywania punktów i ołówek.


Sprawdź aktualne ceny - klik.


W zależności od tego, w jaką wersję (i z iloma osobami) gramy, takich kart i ozdób używamy. Bardzo zachęcam do obejrzenia videorecenzji, gdyż żaden opis gry nie wyjaśni zasad tak dobrze, jak pokazanie ich w filmie. Ogółem mówiąc: mamy karty celów i musimy starać się je realizować. Za każdy zrealizowany cel dostajemy punkty. Osoba, która będzie mieć punktów najwięcej, wygrywa grę.


Kiedy każdy z graczy ma już swoją choinkę (w przypadku gry dwuosobowej tworzymy też choinkę gracza neutralnego), rozdajemy pomiędzy wszystkich odpowiednią ilość ozdób. W każdym ruchu z trzymanego w rękach stosiku wybieramy jedną ozdobę i układamy ją na naszej choince, po czym stosik przekazujemy graczowi obok. I tak w kółko, aż runda się zakończy. Następuje wtedy podliczenie punktów i można zaczynać od początku, rundę numer dwa.


Choinka to nie jest skomplikowana gra, jej zasady łapie się w mig, a rozgrywka sprawia nam dużo frajdy! Jest idealna na grudniowe wieczory, na świąteczne spotkania z rodziną, dla dzieci i dorosłych. Mamy ją dopiero od tego roku, ale wiemy już że wpisze się w tradycję grudniowego oczekiwania na Święta. Jest miła dla oka i można się przy niej świątecznie zrelaksować.A w grze znalazłyśmy taką kartę! Pierwszy raz coś takiego widzę, fajna sprawa :)
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: