Rodzina Treflików: Czekając na mamę to książka wydawnictwa Znak, która w cudowny sposób oswaja z tematem rozłąki i emocjami, które wtedy ma...

Trefliki czekają na mamę - o rozłące, tęsknocie i jak sobie z nią radzić

By | 20:00 Napisz komentarz
Rodzina Treflików: Czekając na mamę to książka wydawnictwa Znak, która w cudowny sposób oswaja z tematem rozłąki i emocjami, które wtedy maluchowi mogą towarzyszyć. Kolorowe wnętrze i bohaterowie znani z bajki sprawiają, że książkę czyta się z przyjemnością.

 Videorecenzja:


Przepiękne kolorowe ilustracje przedstawiają rodzinę Treflików tak samo jak widzimy ich na szklanym ekranie. Treflinka towarzyszy mamie w pakowaniu walizki. Mama wyjeżdża. Treflinka jest przeraźliwie smutna z tego powodu, a w jej brzuchu zawiązał się supełek. Niby wie, że mama potrzebuje takiego wyjazdu, że sprawia to mamie tyle radości co Treflince zajęcia taneczne. Ale w głębi siebie czuje się po prostu źle.


Trefliki zostają z tatą. Jest też ciocia i wujek, którzy będą umilać im ten czas. I podpowiedzą co zrobić, aby tęsknota nie wydłużała czasu tak bardzo. Może przygotują mamie jakąś niespodziankę..?


Książka ma piękne ilustracje, dużą czcionkę, a w treści gdzie niegdzie są przypisy (mniejszą, zieloną czcionką) które pozwalają się do siebie jeszcze bardziej zbliżyć w trakcie lektury. To przesympatyczna historia pokazująca, że rozłąka nie jest taka straszna jak się wydaje, a powrót mamy do domu po kilkudniowej nieobecności jest czymś fantastycznym!


Na początku i na końcu znajdują się wskazówki dla rodzica, jak wspólnie czytać, jak rozmawiać o rozłące, w jaki sposób nie rozstawać się z dzieckiem. Warto je przeczytać zwłaszcza, gdy pierwsze rozstanie z dzieckiem dopiero przed nami.
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: