Zostań hodowcą kur! Opiekuj się jajkami, patrz jak wykluwają się z nich kurczaki, które dorastają i stają się kurami. Chroń je przed lisem! ...

Pełny Kurnik - hoduj kurczaki, uważaj na lisa!

By | 20:00 Napisz komentarz
Zostań hodowcą kur! Opiekuj się jajkami, patrz jak wykluwają się z nich kurczaki, które dorastają i stają się kurami. Chroń je przed lisem! I uważaj na ptasią grypę. A to wszystko w grze Pełny Kurnik.


 Videorecenzja:


Pełny Kurnik od Kukuryku to rodzinna gra dla dzieci 6+ według pudełka, ale moim zdaniem z młodszymi też można grać. Moja czterolatka bez problemu hoduje kurczaki, a przy tym ćwiczy liczenie (kropek na kostkach). Jest to gra losowa, więc wygrana w dużej mierze zależy od tego co nam na kostkach wypadnie, ale mimo to dostarcza sporo emocji.

Gdzie kupić i ile kosztuje - klik.


W zestawie są cztery kurniki, kafelki kur, kurczaków, jajek i kogutów, a także dwie kostki. Każdy z graczy bierze kurnik, a z kafelków tworzymy na środku wspólny stos - będziemy z niego brać to, co pokażą nam kostki. Pierwszy z graczy rzuca kośćmi...


W zależności od tego, co wypadnie - takie kafelki zabieramy. Kropki 1, 2 i 3 oznaczają jajko, 4 i 5 kurczaka, a 6 dorosłą kurę. Przykładowo na kostkach wypadło 2 i 5 - oznacza to, że bierzemy jedno jajko i jednego kurczaka i kładziemy przy naszym kurniku.
Sytuacja zaczyna się komplikować, gdy na kostkach wypadnie to samo. Może wtedy nasz kurnik zaatakować lis, lub też ptasia grypa! Gdy mamy koguta, lis nam nie straszny, ale żeby mieć koguta trzeba posiadać trzy dorosłe kury i wcześniej je na niego wymienić. No właśnie - wymiana. Hodując jajka i kurczaki również stosujemy wymianę. Jak to wygląda?
Mając przy swoim kurniku trzy jajka, wymieniamy je na jednego kurczaka. Trzy kurczaki - wymieniamy na jedną dorosłą kurę. Gdy w naszym kurniku będzie mieszkać dziewięć kur, wtedy wygrywamy grę.


Pełny Kurnik to gra całkowicie losowa, nic tu praktycznie nie zależy od nas, tylko od ilości kropek na kostkach. Wpływ mamy tylko na to, czy będziemy mieć koguta. Może się okazać, że kupimy koguta i nie będzie on miał możliwości odpędzenia lisa, bo nie wyrzucimy dwóch szóstek. Wymiana kur na koguta to w pewnym sensie ryzyko i tylko od nas zależy, czy chcemy ryzykować :)
Ale uwielbiamy tę grę! Sprawia ona dziewczynom dużo frajdy, lubią hodować kury, zabierać je sobie nawzajem (gdy kostki tak "powiedzą"), choć wygrana jest w dużej mierze przypadkiem, to nie ona jest tu najważniejsza, a zabawa. I my się świetnie w trakcie rozgrywek bawimy.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: