Boom Boom Frozen 2 od Trefl to dynamiczna gra karciana z ulubionymi bajkowymi bohaterami (są wersje nie tylko Kraina Lodu!), w której ściga...

Boom Boom Kraina Lodu 2 - Dynamiczna karcianka z dzwoneczkiem

By | 20:00 Napisz komentarz
Boom Boom Frozen 2 od Trefl to dynamiczna gra karciana z ulubionymi bajkowymi bohaterami (są wersje nie tylko Kraina Lodu!), w której ścigamy się ze sobą nawzajem aby jak najszybciej skompletować stosy z takimi samymi kartami.


 Videorecenzja i zasady gry:


Sprawdź, gdzie najtaniej kupić - klik.


W opakowaniu mamy planszę, dzwoneczek i karty - z każdego rodzaju są cztery takie same karty. Tasujemy je i rozdajemy po równo między graczy: w przypadku gry dwuosobowej każdy otrzymuje sześć stosów kart po cztery sztuki, w grze trzyosobowej cztery stosy po cztery karty, a gdy grają cztery osoby rozdajemy każdemu trzy stosy po cztery karty. Zostaną nam nierozdane cztery karty, które odkryte kładziemy na planszy. Stosy muszą leżeć w ten sposób, aby nie było widać kart i co ważne - w ręce możemy mieć tylko jeden stosik. Chcąc wziąć inny, ten trzymany musimy odłożyć zakryty na stół.


Na start dzwonimy dzwoneczkiem. Co ważne - gramy równocześnie! Szybko bierzemy do ręki pierwszy ze stosów i przeglądamy jakie mamy w nim karty. Jeżeli coś nam się powtarza, możemy próbować w danym stosie zbierać te powtarzające się karty, np jeżeli mam dwa Olafy i postanawiam że będę bałwanki zbierać, to odkładam zakryty stos i biorę kolejny z moich celem odnalezienia w nim Olafa. Może się bowiem okazać, że w innym stosie mam kartę, którą zbieram gdzie indziej - wtedy mogę dokonać zamiany ale tylko poprzez planszę: przykładowego bałwanka kładę odkrytego na planszy zabierając kartę z którą go zamieniać i zakrywam ten stos, biorę szybko do ręki stosik w którym zbieram Olafy i zamieniam niepotrzebną kartę na bałwana z planszy. Trzeba robić to szybko, bo może się okazać że przeciwnik zapragnie zbierać dany rodzaj i sprzątnie mi go sprzed nosa.


Wszystkie cztery karty leżące na planszy można zamieniać ze swoimi. Trzeba uważnie obserwować planszę, bo przeciwnicy też podmieniają karty i jeśli zobaczymy że wyłożona została ta, którą zbieramy, trzeba szybko działać i ją wziąć do potrzebnego stosu. Gdy uzbieramy cztery takie same karty odkrywamy dany stos i dzwonimy dzwoneczkiem - jeden raz za każdy odkryty stos i co istotne musimy to robić po każdych skompletowanych kartach. Jeżeli więc gramy w dwie osoby i mamy ich po sześć do ułożenia, gracz który jako pierwszy to zrobi i zadzwoni sześć razy dzwoneczkiem, wygrywa grę.


Boom Boom to ciekawa karcianka, w której trzeba wykazać się szybkością, dobrym planowaniem i zapamiętywaniem (jakie karty mamy w zakrytych stosach). To gra, do której chętnie wracamy i nigdy nie kończy się na jednej rundzie.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: