Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego kury znoszą jaja? Dlaczego kwiaty więdną? Jak powstaje burza? Gdzie ślimak ma oczy? Wasze maluchy z pe...

Już wiem, dlaczego... - a Ty?

By | 17:19 Napisz komentarz
Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego kury znoszą jaja? Dlaczego kwiaty więdną? Jak powstaje burza? Gdzie ślimak ma oczy? Wasze maluchy z pewnością prędzej czy później zaczną się nad tego typu rzeczami zastanawiać. I zadawać pytania, na które nie zawsze jesteśmy w stanie tak od ręki udzielić wyczerpującej odpowiedzi. Ale zamiast szukać w internecie wyjaśnień na trapiące dzieci pytania, można wspólnie sięgnąć po książkę. Książka, która wiele wytłumaczy i wyjaśni.


"Już wiem, dlaczego" wydawnictwa Debit to 192 strony formatu A4, na których znalazły się odpowiedzi na 365 pytań. Dzięki niej, nasz maluch nie zagnie nas już żadnym trudnym pytaniem. No, prawie żadnym :)


Spis treści wygląda na prawdę imponująco. Podzielony został na tematyczne działy, co sprawia że jest bardzo czytelny i przejrzysty.Książka "Już wiem, dlaczego" jest formatu A4. Na każdej stronie mamy odpowiedz na dwa pytania: czyli otwierając książkę, naszym oczom ukażą się cztery różne omówione zagadnienia. Różnią się między sobą czcionką - zarówno jej stylem, jak i kolorem. A wszystko to moim zdaniem sprawia, że książkę przegląda się jeszcze ciekawiej (o ile to w ogóle możliwe :)).Ilustracji wiele tutaj nie ma, ale to dobrze - bo gdyby miały być takie całostronicowe na dodatek, to książka musiałaby zostać wzbogacona jeszcze o kilkadziesiąt, jak nie kilkaset stron. Moim zdaniem tak jak jest, jest idealnie - to znaczy przy każdym pytaniu i odpowiedzi, niewielkich rozmiarów tematyczny obrazek.Teoretycznie książka stworzona została dla dzieci powyżej ósmego roku życia, jednak ze spokojem możecie inwestować w nią już wcześniej. Przetestowana została przez czteroletnią Martynkę i testy te przeszła bardzo pozytywnie - Martynka z zainteresowaniem słuchała, gdy jej czytałam :)Całości nie czytamy. Dział "znane osoby" średnio jeszcze Martynkę zainteresował (ale wiem, że przyjdzie na niego za parę lat czas), aczkolwiek większość z pozostałych pytań jak najbardziej nadaje się nawet dla przedszkolaków."Już wiem, dlaczego" to jedna z takich książek, która moim zdaniem powinna się znaleźć w biblioteczce każdego dziecka. Pełna jest ciekawostek, które na co dzień obserwujemy wokół siebie i bardzo pomaga w poznawaniu świata.
Więcej o książce w videorecenzji:


____
Wpis powstał w ramach współpracy w Wydawnictwem Debit.
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: