Seria Klasa 1b  wydawnictwa Debit to książki nie tylko dla uczniów szkoły podstawowej - z pewnością polubią je także przedszkolaki. Dzięki k...

Seria książek dla pierwszaków

By | 19:02 Napisz komentarz
Seria Klasa 1b wydawnictwa Debit to książki nie tylko dla uczniów szkoły podstawowej - z pewnością polubią je także przedszkolaki. Dzięki kolorowym ilustracjom i niezbyt dużej ilości tekstu można je czytać już z trzy- czterolatkami.


W serii znajdziemy sześć książek. Dwie z nich dziś wam pokażemy, a są to "Pierwszy dzień w szkole" oraz "Tajemniczy przyjaciel".


"Pierwszy dzień w szkole" to opowieść o Julce i Oliwii - najlepszych przyjaciółkach, które właśnie opuściły przedszkolne mury i niecierpliwie czekają aż pójdą do szkoły. Na placu zabaw spotykają Kubę i jego starszego brata, którzy idą zobaczyć szkołę. Dziewczynki postanawiają wybrać się z nimi.


Brat Kuby, Wiktor próbował nastraszyć pierwszoklasistów duchami i początkowo nawet mu się to udało. Na szczęście dzieci spotkały panią dyrektor, która pokazała im, że w szkole zupełnie nic im nie grozi, a opowieści Wiktora są wyssane z palca.


W książce "Tajemniczy przyjaciel" poznajemy Oskara, Maję i kilku innych uczniów tytułowej klasy 1b - nie zawsze są oni dla siebie nawzajem mili i uprzejmi, dlatego pani Klara postanawia, że pobawią się w pewną zabawę. Każde z dzieci losowało karteczkę z imieniem jednego ze swoich kolegów z klasy i musiało być dla niego wyjątkowo uprzejmym tajemniczym przyjacielem.
Na koniec tygodnia uczniowie mieli odgadnąć, kto przez cały tydzień był dla nich przyjacielem. Czy im się to uda?Książki z serii Klasa 1b są bardzo ładnie wydane, na śliskim papierze, napisane dużą, wyraźną czcionką. Kolorowe ilustracje fajnie dopełniają całości. Jestem pewna, że książki przypadną do gustu nie tylko uczniom początkowych klas szkoły podstawowej (dla których to została ta seria stworzona, w ramach nauki samodzielnego czytania), ale także polubią ją przedszkolaki.


Mój przedszkolak bardzo nie może doczekać się czasu, aż będzie na tyle duża żeby pójść do szkoły. I wszelakie książki o temacie szkolnym są u nas bardzo mile widziane, a raczej czytane. Dlatego polecam je także czterolatkom :)

Więcej o książkach w videorecenzji:


____
Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Debit.
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: