"Gwiazdka z Nieba" to nie jest typowa świąteczna opowieść. Jest tu co prawda mały chłopiec niecierpliwie wyczekujący Mikołaja, al...

Gwiazdka z Nieba - bo siła marzeń wszystko zmienia

By | 16:19 Napisz komentarz
"Gwiazdka z Nieba" to nie jest typowa świąteczna opowieść. Jest tu co prawda mały chłopiec niecierpliwie wyczekujący Mikołaja, ale to nie on gra główną rolę w tej książce. "Gwiazdka z Nieba" to historia o małym pluszowym misiu, który postanowił opuścić swego przyjaciela Tomaszka i śnieżynce, która w deszczową Wigilijną Noc spadła z nieba. Los chciał, żeby ich drogi splotły się pod kuchennym okapem, pod którym schował się miś. Dlaczego?


Mały miś był przekonany, że Tomaszek już go nie kocha. Widział, jak niecierpliwie wyczekuje Mikołaja z prezentem - nową teatralną lalką, a z misiem nie chce się już bawić. Dlatego postanowił odejść.
Jednak nie na zawsze - miś chciał znaleźć Mikołaja, aby ten przyniósł go Tomaszkowi jako prezent. Miś myślał, że wtedy Tomaszek pokocha go na nowo tak jak tą kukiełkę na którą czeka. I wtedy miś poznał śnieżynkę, która widząc smutną minkę pluszowego zwierzaka, postanowiła mu pomóc.Śnieżynka, której na imię było Śmieszynka, zabrała misia w podróż do nieba. W poszukiwaniu Pierwszej Gwiazdki. Byli przekonani, że powie im ona gdzie znajdą Mikołaja.
Jak kończy się ta historia? Być może i trochę przewidywalnie, ale to jest w niej właśnie najpiękniejsze - bo przecież Tomaszek tak na prawdę nigdy nie przestał kochać małego misia.
"Gwiazdka z Nieba" to piękna opowieść o przyjaźni i o marzeniach. Warto przeczytać, nie tylko przed Świętami.


Więcej o książce w videorecenzji:


____
Wpis powstał w ramach współpracy z Agencją Edytorską Ezop.
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: