Nie jest łatwo być kotem . Mieszkać w domu z trójką dzieci, które chcą czesać, ubierać śpioszki czy wozić kota jako ładunek na wielkiej wywr...

Jak rozmawiać trzeba z kotem. Mruk - recenzja.

By | 23:07 3 komentarzy
Nie jest łatwo być kotem. Mieszkać w domu z trójką dzieci, które chcą czesać, ubierać śpioszki czy wozić kota jako ładunek na wielkiej wywrotce. Nie jest łatwo, gdy zrzucają winę za zasikane majtki, zjedzone cukierki - na kota.
Ale Dumka to lubi. Nie ucieka od dziecinnych rączek, nie wyskakuje z wózka dla lalek i wybacza im te zasikane majtki i zjedzone cukierki. Kocha te swoje człowiecze dzieci. I kiedy trzeba, potrafi stanąć w ich obronie..


Dumka, Zmorka, Aksamitka, Wera, Maczek. To tylko część głównych bohaterów książki o wymownym tytule "Mruk" wydawnictwa Literatura. Książki o kotach. Dla zakochanych w kotach, ale i dla tych, którzy z kotami nic wspólnego mieć nie chcą.


Dziesięć opowiadań, do czytania wieczorem, po śniadaniu lub w przerwie zabawy. Ilustracje przyciągające oko - barwne, ale nieprzerysowane. Dużo tekstu. Być może za dużo dla dwu-trzylatka. Ale czterolatek na pewno wysłucha bez problemu.


To historie napisane przez życie. O tym, jak ogromna jest kocia odwaga. Jak wiele kot jest w stanie zrobić dla człowieka. Jak ogromny jest koci instynkt przetrwania i "kocia wyobraźnia".


Ale także - jak bardzo kot wrobi swojego towarzysza psa, żeby tylko wyszło "po kociemu".


Zabawne, z humorem, ale i całkiem poważne.
Dla każdego, po prostu.


A po więcej zapraszam do videorecenzji:


____
Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Literatura.
Nowszy post Starszy post Strona główna

3 komentarze:

 1. O mojej Natalce się spodoba! Mamy kotka w domu, to i o nim fajnie przeczytać książeczkę ;))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli już takie dłuższe książeczki czytacie to na pewno się spodobają kocie historie :))

   Usuń
 2. Sama jestem milosnikiem kotow i kreci mnie wsystko co z kotami...Jas juz Przejmuje po mnie zamilowanie..i na pewno mu sie spodoba..poza tym dzieki temu bedzie znal kocia nature...

  OdpowiedzUsuń