Na długie, zimowe wieczory najlepsza jest kreatywna zabawa z dzieckiem. A im dłuższe wieczory, tym bardziej dzieci się nudzą - jak wiadomo. ...

Buduj z papieru - Wyspa piratów

By | 21:48 5 komentarzy
Na długie, zimowe wieczory najlepsza jest kreatywna zabawa z dzieckiem. A im dłuższe wieczory, tym bardziej dzieci się nudzą - jak wiadomo. Trzeba się nieraz mocno natrudzić żeby jakąś ciekawą zabawę, zajmującą malucha na dłużej, wymyślić. A może warto zaopatrzyć się na czarne chwile w taką oto książkę?


"Buduj z papieru" Agencji Wydawniczej AWM to książka, która zachwyci prawdopodobnie każdego przedszkolaka. Przepełniona modelami do składania - bez użycia kleju i nożyczek! - a także masą naklejek do naklejania na złożone modele. To niewątpliwie świetna zabawa na długie, zimowe popołudnia.Modele wykonane są z bardzo sztywnego papieru, nie drą się przy wyjmowaniu i w większości do ich składania na prawdę nie potrzeba kleju. Niestety, nie każdy model nam się udało złożyć tak, jak to powinno wyglądać. Zobaczcie w filmie:


Namęczyłam się przy tym trochę, nerwów natraciłam kiedy piracki statek nie chciał mi zostać w prawidłowym złożeniu, niemniej jednak bawiłyśmy się przy składaniu większości części bardzo dobrze. Martynka, pomimo że trafić zagięciami w dziurki jeszcze nie potrafiła, pokazała swój talent w naklejkowaniu modeli.Fajne jest to, że modele są duże. Już trzylatek może się nimi spokojnie sam bawić bez obaw, że połknie jakiś element. I teraz, kiedy po nagraniu videorecenzji oddałam piracką osadę Martynce - bawi się nimi na okrągło. Jak na piratkę przystało.

Nie wyszło idealnie, być może dlatego że pierwszy raz coś takiego robiłam i na początku nie miałam pojęcia, że te zagięcia (czy jakby je nazwać) trzeba w otwór włożyć najlepiej pod kątem, aby się zablokowały. Statek oraz skrzynia zostały wymęczone na maksa :)) Ale wiecie co? Książeczki z serii "Buduj z papieru" są obecnie dostępne w Biedronce (o ile jeszcze są) i ja pobiegnę po jeszcze jeden egzemplarz, aby sprawdzić czy mi się tym razem wszystko uda :))

____
Wpis powstał w ramach współpracy z Agencją Wydawniczą AWM.
Nowszy post Starszy post Strona główna

5 komentarzy:

 1. Książka do budowania wydaje się fajnym i kreatywnym pomysłem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wymaga tylko trochę wprawy i staje się świetną zabawą! :)

   Usuń
 2. Wygląda to bardzo fajnie. Muszę zobaczyć czy w mojej Biedronce jeszcze są ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U nas dziś jeszcze były! Więc może i u Was będą :))

   Usuń
 3. Fajne... My próbujemy swoje skleić bo już się rozpadają od użytkowania :D
  W Empiku podobne za 12 zł:)

  OdpowiedzUsuń