Ciekawość świata to tak samo naturalny etap w rozwoju dziecka, jak na przykład nauka chodzenia. Prędzej czy później doczekamy się setek pyta...

Jak robi struś? Gdzie mieszka lama? Poznaj interaktywną mapę zwierząt Dumel

By | 10:11 Napisz komentarz
Ciekawość świata to tak samo naturalny etap w rozwoju dziecka, jak na przykład nauka chodzenia. Prędzej czy później doczekamy się setek pytań na temat który naszego malca akurat zainteresuje. Nie wolno nam tego ignorować i kiedy maluch pyta - odpowiadać, odpowiadać i odpowiadać do znudzenia. I nie ma czegoś takiego jak nie znam odpowiedzi. Nawet jeżeli Twój smyk pyta o coś o czym nie masz pojęcia, bierzesz do ręki telefon i razem szukacie odpowiedzi w internecie :) Takie czasy!Każdy maluch jest odkrywcą. A najfajniej, kiedy można odkrywać samodzielnie. Na własnej skórze przekonać się, dlaczego coś jest tak a nie inaczej.
Chodzimy do zoo. Oglądamy zwierzątka, opowiadamy sobie o nich. Co robią, jak wyglądają. Ale zwierzątka milczą. Tygrys nie chce zaryczeć. Flamingi bezszelestnie rozglądają się dookoła. Małpki wesoło brykają po drzewach. A zakres rodzicielskich dźwięków naśladowczych kończy się zazwyczaj na "jak robi konik, krówka, świnka, lew" :) Ale dziecku w końcu przestaje to wystarczać.

Jak robi struś? Żyrafa? Ośmiornica? Co mówi wilk/pantera/lis? Czym różni się słoń indyjski od afrykańskiego? Co je latająca ryba?
Wiecie?
Ja średnio się w temacie orientowałam :) Dopóki nie włączyłyśmy Interaktywnej Mapy - Zwierzęta Świata firmy Dumel.72 gatunki zwierząt.
500 faktów ich dotyczących.
Mapa jest ładna i kolorowa, patrząc na nią aż chce się ją włączyć i pobawić. Wyraźne obrazki sprawiają, że odnalezienie odpowiedniego zwierzątka nie sprawi trudności. Trudność czasem tylko sprawia naduszenie zwierzątka. I to jest jedyny minus tej mapy. Poza tym - jest idealna.Zrobiona ze śliskiego materiału, który sądzę że jest wodoodporny ale nie wypróbuję tego osobiście :) Będzie łatwa do utrzymania w czystości, to na pewno. Jest lekka, cienka i można ją powiesić/przykleić na ścianie. Nie zajmie dzięki temu w ogóle miejsca w pokoju, a maluch będzie mieć stale dostęp do niej.To idealny prezent dla ciekawskiego malca interesującego się zwierzętami. I nie jest to zabawka na chwilę. Mapa będzie służyła długo - przypuszczam, że przyda się nawet za kilka lat w szkole.

A jeżeli chcecie zobaczyć jej działanie z bliska, koniecznie obejrzyjcie naszą videorecenzję. Martynka dzielnie pomagała przy kręceniu:


Mapa Zwierzęta Świata jest przeznaczona dla dzieci od trzeciego roku życia. Jest jeszcze jedna mapa z dumelowej serii Discovery - Mapa Świata. Dla szkolniaków. Szczerze? Już mam na nią chrapkę. Ale poczekamy te trzy lata.

_____
Wpis powstał w ramach współpracy z firmą Dumel.
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: