"Idzie Zima" wydawnictwa Zysk , którą Wam dzisiaj pokażemy - to książka, która w ostatnich dniach sprawiła Martynce najwięcej rado...

Hu Hu Ha, zima nam nie zła! - Zwłaszcza, jeśli jest w książce

By | 23:32 1 komentarz
"Idzie Zima" wydawnictwa Zysk, którą Wam dzisiaj pokażemy - to książka, która w ostatnich dniach sprawiła Martynce najwięcej radości. Bo czeka na zimę i na śnieg niecierpliwie. Bo nie może się doczekać choinki, Świąt, prezentów. A ta książeczka, wprowadza już pomalutku w nastrój świąteczny. Pozwala zanurzyć się w zimowych historiach, szczypiących mrozem w uszy, białych jak śnieżny puch, choinkowych, wigilijnych. Do jej czytania wskazany jest kubek gorącego kakao i garść mandarynek. I oczywiście spragnione zimy dzieci.


Kiedy rozpakowałyśmy przesyłkę i zobaczyłam jej okładkę, wiedziałam że trafi do grona moich ulubionych. Nie znałam jeszcze jej wnętrza, a już byłam pewna że będziemy ją często czytać. I te ilustracje, no zobaczcie sami:
Aż chce się na nie patrzeć. I wciąż patrzeć. I tak zimowo się przy tym można poczuć :))


A o czym jest treść książki?

Znajdziemy tutaj opowieść o tym, jak świat szykuje się na przyjście zimy. Chomik na polu zbiera ziarenka, wiewiórka w dziupli robi zapasy orzeszków, niedźwiedź przed zimowym snem chce najeść się do syta. A małe dziewczynki zbierają w sadzie złote jabłka, śliwki i gruszki do poduszki.

Jest i Pani Zima - w pięknym, śnieżnym białym futrze. Sanie, konie i świat nie czarno-biały, lecz barwny i kolorowy. Bo przecież zimą też może być pięknie.


Znajdziemy tutaj też świąteczne historie. O trzech królach idących z gór, niosących dary. O wesolutkiej, zieloniutkiej choince i żyjących na niej ozdobach. I o wieczorze wigilijnym - najbardziej magicznym wieczorze w roku.
"Idzie Zima" to 21 pięknych, zimowo-świątecznych historii. Jak znalazł do czytania w długie, grudniowe wieczory.


____
Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Zysk.
Nowszy post Starszy post Strona główna

1 komentarz: