Kiedy pewnego wieczoru, który Kristoff spędzał z trollami przy ognisku, Bulda zauważyła że jeden z jej kryształów traci blask, bardzo się za...

Wyprawa przez Krainę Lodu - recenzja książki Kryształ Buldy

By | 23:02 Napisz komentarz
Kiedy pewnego wieczoru, który Kristoff spędzał z trollami przy ognisku, Bulda zauważyła że jeden z jej kryształów traci blask, bardzo się zaniepokoiła... Mimo że ma tych kryształów całe mnóstwo, to ten jeden był dla niej najważniejszy. Ponieważ symbolizował to, jak bardzo Kristoff należy do ich trollowej rodziny.


Bulda dostała ten kryształ od Baltaraza wtedy, gdy przygarnęła Kristoffa i Svena. I dlatego tak wiele on dla niej znaczy. Kristoff obiecał pomóc zasilić kryształ, aby odzyskał blask. Z samego rana udał się do zamku Elsy i Anny celem przestudiowania ksiąg i odnalezienia miejsca, w którym można by uratować drogocenny kamień Buldy. W końcu wyruszyli w drogę... Czy uda im się dotrzeć na szczyt góry i odnaleźć miejsce, w którym kryształ zostanie zasilony - anim zorza polarna przestanie świecić?


Książka "Kraina Lodu: Kryształ Buldy" z pewnością zajmie honorowe miejsce w biblioteczkach małych fanek Elsy i jej przyjaciół. Charakteryzują ją przepiękne ilustracje. Jest bajecznie kolorowa, a ilość tekstu dostosowana do dzieci w wieku przedszkolnym. Czyta się ją z czystą przyjemnością..


Jest to jedna z serii książek Opowieści z Arendelle - pięknie wydanych, w twardej oprawie, które zachwycają już na pierwszy rzut oka. Polecamy je wszystkie.
O Krysztale Buldy jeszcze troszkę w videorecenzji:


-----Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: