Hania Humorek to rezolutna trzecioklasistka, której przygody prawdopodobnie znacie z niejednej książki. A czy znacie historie przyjaciół Han...

Mania Pisania słynna reporterka - recenzja książki

By | 13:50 Napisz komentarz
Hania Humorek to rezolutna trzecioklasistka, której przygody prawdopodobnie znacie z niejednej książki. A czy znacie historie przyjaciół Hani?


Mania Pisania to córka dziennikarki, która koniecznie chce pójść w ślady mamy i stworzyć reportaż na pierwszą stronę gazet. W tym celu musi znaleźć jakiś interesujący temat. Z pomocą przychodzi jej Hania. Po przejrzeniu artykułów mamy Mani, dziewczyny postanawiają przekopać ogródek w poszukiwaniu starodawnych skarbów. I znalazły ich całkiem sporo! Jakaś gumka do mazania, kulka, figurka, a nawet guma do żucia - czy ona należała do jakiegoś nieżyjącego już władcy? Dziewczyny zastanawiają się zawzięcie nad swoimi zdobyczami, gdy nagle okazuje się, że one wszystkie należą do Smrodka...


Książeczka jest niewielka, znajdują się w niej trzy rozdziały, tekst jest napisany wyraźną czcionką - co sprawi, że książkę samodzielnie będą mogły czytać początkujące szkolniaki. Gdy tylko przeczytałam, że Hania to trzecioklasistka, od razu wiedziałam że będę Tin podsuwać te lektury jak nauczy się czytać. Myślę, że są do tego idealne.
Nie znamy książek o Hani Humorek, ale po lekturze tej stwierdziłam, że w kilka się zaopatrzymy. Myślę że sprawdzą się na prawdę fajnie gdy Tin zacznie samodzielnie czytać.Więcej o książce w videorecenzji:


----------
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: