Połącz kropki to niezwykła książka. Bawi i uczy - pełna jest informacji i ciekawostek o charakterystycznych dla Warszawy miejscach, ale tak...

Połącz kropki - Warszawa

By | 23:16 Napisz komentarz
Połącz kropki to niezwykła książka. Bawi i uczy - pełna jest informacji i ciekawostek o charakterystycznych dla Warszawy miejscach, ale także zapewni sporo rozrywki w rysowaniu. Czy też może bardziej w łączeniu kropek.


Książka ma bardzo sztywną okładkę, gdy wzięłam ją w ręce pomyślałam, że cała jest wykonana z takiego właśnie materiału, ale jednak nie. I to dobrze, bo dzięki temu nie jest jakichś ogromnych rozmiarów (gdyby miała mieć kartonowe strony z zachowaniem ich ilości, musiałaby być grubaśna), a zarazem jest wygodna tak w czytaniu, jak i w rysowaniu. A rysowania tutaj cała masa... Przed przekazaniem książki dziecku, najlepiej dać mu ołówek, bo gdy się pomyli zawsze można zmazać. I zaczynamy zabawę!


Schemat książki jest taki sam - lewa strona realne zdjęcie budowli/budynku wraz z opisem, prawa strona kropki do łączenia. Jest ich cała masa (kropek w jednym obrazku znaczy się), a dzięki temu powstałe ilustracje są bardzo szczegółowe.Jak Warszawa to syrenka, Pałac Kultury i Nauki, Metro... Plac Grzybowski, Teatr Wielki, a także samochód! Jaki? Taka mała niespodzianka na końcu książki czeka, a ja nie zdradzę...
Jestem przekonana, że książka świetnie się sprawdzi u dzieci w wieku szkolnym, które poznając charakterystyczne dla Warszawy miejsca i ich historię, będą się przy tym także dobrze bawić - od kropki do kropki. Nasz sposób na naukę - mama czyta, Tin rysuje. Ćwiczymy podzielność uwagi i zapamiętujemy szereg nowych, ciekawych informacji o miejscach, których Tin jeszcze nie widziała, ale już wkrótce na pewno na żywo zobaczy.


Więcej o książce w videorecenzji:


--------
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: