Patataj, patataj, pojedziemy w cudny kraj! A co po drodze zobaczymy? A na przykład Julkę i Janka spotkamy, którzy podkradli wujkowi parasol ...

Co słonko widziało?

By | 20:23 Napisz komentarz
Patataj, patataj, pojedziemy w cudny kraj! A co po drodze zobaczymy? A na przykład Julkę i Janka spotkamy, którzy podkradli wujkowi parasol i nie słuchając ostrzeżeń żabki pognali hen daleko aby go przetestować. I szybko tego pożałowali.. Spotkamy po drodze krówki, dzikie gąski, a także całą masę innych stworzeń.


 "Co słonko widziało" - klik, to zbiór wierszy i wierszyków znanej zapewne wszystkim autorki Marii Konopnickiej. To klasyka polskiej literatury. Bardzo ładnie wydany tomik od Wydawnictwa Siedmioróg. Kolorowy, z delikatnymi ilustracjami dobrze wpisującymi się w treść.


Czytając książkę z Martynką, nad niektórymi wierszami musimy się zatrzymać na dłużej, wytłumaczyć, gdyż niektóre wyrażenia nie są dla niej zrozumiałe, bowiem książka napisana jest oryginalnym językiem i nie zawsze nasz przedszkolak rozumie o co chodzi.


Myślę, że jest to jedna z tych książek, która znaleźć się powinna w biblioteczce każdego dziecka. Klasyka bez wyjątku...

Więcej książki zobaczycie w videorecenzji:


____
Za egzemplarz dziękujemy Wydawnictwu Siedmioróg.
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: