Są takie bajki które zna każdy, które wydawane są po dziesiątki czy nawet setki razy w przeciągu dziesiątek lat, różne odsłony, różniące się...

Złota Księga Bajek - wyjątkowe wydanie najpiękniejszych bajek

By | 19:41 Napisz komentarz
Są takie bajki które zna każdy, które wydawane są po dziesiątki czy nawet setki razy w przeciągu dziesiątek lat, różne odsłony, różniące się delikatnie między sobą wersje... Dziś poznacie jedną z książek, która właśnie takie bajki zawiera - Złotą Księgę Bajek.


Książka w twardej oprawie skrywa bajki, które towarzyszyły niemalże każdemu z nas w dzieciństwie. Któż bowiem nie zna Kopciuszka, Czerwonego Kapturka czy Śpiącej Królewny?
Otwierając książkę rzuca się w oczy spis treści: niecodzienny, bo obrazkowy. Ale przy tym bardzo przejrzysty.


Nie będę zatem przedstawiać bajek znajdujących się w Złotej Księdze. Myślę, że jak już wyżej wspomniałam, nie ma człowieka który by ich nie znał. Jest to po prostu klasyka. I obowiązkowo należy tą klasykę przekazać dalej, swoim dzieciom. My już to robimy :)


Nie wiem jak to jest u was, ale Martynka bardzo lubi oglądać w książkach ilustracje. Książki bez nich nie przyciągają aż tak bardzo jej uwagi, a gdy są obrazki, skupia się bardziej na czytaniu i nawet jak tekstu dużo, to ze spokojem możemy go przeczytać. W przypadku braku obrazków, trzeba czytać szybciej żeby zdążyć nim przewróci stronę w poszukiwaniu czegoś, na czym można zawiesić wzrok. Dlatego bardzo lubimy książki, w których ilustracje zajmują znaczną część wnętrza.


Więcej o książce w videorecenzji:


A cenę książki sprawdzić możesz tu - klik.

_____
Za egzemplarz dziękujemy Wydawnictwu Siedmioróg.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: