Bajki - klik , które dzisiaj Wam pokażę, stworzył Jean de La Fontaine i są one zaliczane do klasyki światowej. Są ponadczasowe. Przekazywane...

Bajki, czyli klasyka z morałem spod pióra Fontaine'a

By | 11:28 Napisz komentarz
Bajki - klik, które dzisiaj Wam pokażę, stworzył Jean de La Fontaine i są one zaliczane do klasyki światowej. Są ponadczasowe. Przekazywane z pokolenia na pokolenie. Jednak czy nadają się dla dzieci?


Bajki to jedna z trudniejszych książek, jakie mamy. Używane w nich wyrażenia nie zawsze zostają przez Martynkę zrozumiane. Morał znajdujący się na końcu każdej, także nie zawsze jest jasny dla dziecka. Jednak to wszystko są kwestie poboczne, bowiem cóż to za problem swoimi słowami dziecku wytłumaczyć, o co chodzi. A Bajki Fontaine'a to klasyka i prędzej czy później nasz maluch się z nimi zetknie. A z tym wydaniem może się zetknąć już w wieku przedszkolnym.


Pies i cień jego w wodzie - to krótka bajka o tym, że nie warto dwóch srok za ogon chwytać. Pies idzie z kawałkiem mięsa przez wodę, nagle dostrzega na dnie innego psa, niosącego także mięso. Chciał mu je koniecznie porwać i upuścił swoje, które popłynęło z nurtem..


Konik polny i mrówka opowiada historię konika, który przez całe lato grał sobie na łące, zamiast zatroszczyć się o to, co będzie jadł zimą. Aż przyszła zima, a konikowi pozostało żebrać o jedzenie...


33 bajki, z których wiele bez wątpienia znacie. A może nie czytane od lat, na nowo je odkryjecie? Ja szczerze mówiąc nie znałam ich wszystkich, dlatego z wielką przyjemnością oddałam się lekturze tej książki.

Więcej o książce w videorecenzji:


____
Za egzemplarz książki dziękujemy Wydawnictwu Siedmioróg


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: