Kolorowy Ocean to zestaw zabawek, których głównymi bohaterami są stworzonka zamieszkujące podwodne głębiny. Nazwa doskonale je odzwierciedla...

Zanurz się w Kolorowym Oceanie

By | 22:44 Napisz komentarz
Kolorowy Ocean to zestaw zabawek, których głównymi bohaterami są stworzonka zamieszkujące podwodne głębiny. Nazwa doskonale je odzwierciedla - są wręcz przesycone kolorami, w pozytywnym tego słowa znaczeniu.


Nie sposób przejść obojętnie obok tych zabawek. Są tak wesołe, tak wielobarwne, że bardzo przyciągają wzrok. Mamy trzy rodzaje, aczkolwiek cała seria liczy ich znacznie więcej.


Karuzela do łóżeczka. Przeznaczona jest dla dzieci od dnia narodzin. Montuje się ją na łóżeczku banalnie łatwo - pokazuję to w videorecenzji znajdującej się na końcu tego wpisu. I to pod względem montażu właśnie zaskoczyła mnie bardzo - nie spotkałam się jeszcze z karuzelą, której nie trzeba przykręcać, a co za tym idzie odstawiać łóżeczka do jej zamontowania. To bardzo, bardzo duży plus dla Kolorowego Oceanu. Można ją w mgnieniu oka i zupełnie bez wysiłku zdjąć (na przykład wyjmując dziecko z łóżeczka), czy też przewiesić w inne miejsce. A to, że można ją w ten sposób zamontować zawdzięczamy jej wadze - jej lekkość czuć od razu po wyjęciu jej z opakowania. I to także jest ogromny plus tej karuzeli. Gdyby przypadkiem, jakimś cudem potrącona przez starsze rodzeństwo upadła na maluszka, nie zrobi mu krzywdy (u nas te cuda się zdarzały, Martynka wspina się na łóżeczko i próbuje uruchamiać siostrze karuzelę, próby nakręcenia nieraz kończyły się zrzuceniem z haczyka elementu kręcącego się).


Karuzela, czy też raczej kolorowa jej część która się kręci, wykonana jest całkowicie z pluszu. Zwierzątka szeleszczą, a ich wesołe minki sprawiają, że buzia sama się uśmiecha patrząc na nie. No nie wiem dlaczego, ale tak mnie te stworki pozytywnie zachwycają, że nie mogę im się oprzeć!Stelaż karuzeli oraz pozytywka są plastikowe. Nakręcenie jej nie sprawia trudności, a gdyby przypadkiem naszemu maluszkowi znudziło się leżenie w łóżeczku, możemy ją wyłączyć przesuwnym elementem umiejscowionym w górnej części pozytywki. Bardzo na plus.Poza banalnie prostym montażem, lekkością i intensywnością barw, karuzela ma jeszcze jeden plus: składa się bez zdejmowania jej z łóżka.Co i jak dokładnie, także zobaczysz w videorecenzji.
Jeszcze na koniec trzeba zaznaczyć, że wewnętrzna strona stykająca się z łóżeczkiem, zabezpieczona została antypoślizgową grubą gumą - dzięki temu trzyma się stabilnie, a także nie zniszczy łóżeczka.


Zawieszka do wózka. Jak widzisz na poniższym zdjęciu, nie tylko do wózka. U nas wisi w łóżeczku i zajmuje Oli czas, gdy się obudzi. Oli jest jeszcze malutka, ale doskonale radzi sobie z chwytaniem zabawek i z wielkim zapałem ćwiczy koordynację ręka - oko. Ta zawieszka bardzo w tych ćwiczeniach pomaga. Pomaga także w czymś jeszcze - w pewien sposób zmusza Oli, aby turlała się na boczki, aby próbowała się tak ułożyć, żeby dosięgnąć. Oli jest bardzo ambitnym niemowlaczkiem, swój cel zawsze osiągnie, pluszową rybę swymi łapkami w otchłani maleńkiej buzi umieści. Nie ma przebacz.


I tu duży plus za pluszowość - dziecko nie zrobi sobie krzywdy zabawką, może ją miętosić i gryźć do woli, wystarczy ją później wrzucić w pralkę, wysuszyć i jest świeżutka, jak nowa. Bezpieczeństwo to bardzo duża zaleta całej serii Kolorowy Ocean.


Zawieszka ma piszczącą rybkę i grzechoczącego kraba. A ośmiorniczka ma w sobie szeleszczące elementy.


Spirala - to ostatnia posiadana przez nas zabawka z serii Kolorowy Ocean. Powiesić ją można praktycznie na wszystkim - łóżeczku, wózku, foteliku samochodowym, macie edukacyjnej... Jest uniwersalna, bardzo kolorowa i milutka w dotyku. I także nie zrobi dziecku krzywdy.


Trzech bohaterów podwodnych krain znajdujących się przy spirali, skrywa w sobie niespodzianki do odkrycia. Rybka piszczy. Krab grzechocze. Ośmiorniczka po naduszeniu gra.


Zamieszczone na końcach spirali gwiazdki zapobiegają zsunięciu się jej. Można także zawiesić ją jedną częścią, a drugą pozwolić dziecku złapać. Opcji zabawy jest tutaj co niemiara.


 Oli, jako główny tester zabawek, przyznaje im znak jakości. Bardzo je lubi. Śmieje się do nich i gaworzy. Spiralę wszędzie ze sobą zabieramy i nieraz uratowała sytuację przed wybuchem płaczu.


 [w tle Oli leży na macie edukacyjnej - klik]

 Podsumowując: Kolorowy Ocean to seria zabawek całkowicie bezpiecznych dla niemowląt, łatwych w utrzymaniu w czystości (wystarczy wrzucić w pralkę), przyciągających dziecięcy wzrok i pozwalających ćwiczyć koordynację ręka - oko. A do tego w dobrej cenie. My jesteśmy na tak.


Więcej w videorecenzji:


____
Za udostępnienie zabawek dziękujemy Canpol Babies.
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: