Książka 59 bajek o zwierzętach  w dwóch słowach: niebanalne ilustracje. To pierwsze, co rzuca się w niej w oczy. Piękne, realistyczne ilustr...

59 bajek o zwierzętach

By | 22:48 Napisz komentarz
Książka 59 bajek o zwierzętach w dwóch słowach: niebanalne ilustracje. To pierwsze, co rzuca się w niej w oczy. Piękne, realistyczne ilustracje zwierząt, od których nie sposób oderwać wzrok.


59 bajek o zwierzętach wydawnictwa Siedmioróg zachwyca graficznie (choć jej pierwsza część nie jest tak realistycznie piękna, ma rysunkowe obrazki i mnie osobiście już tak bardzo się nie podoba jak druga połowa książki. To znaczy do samych ilustracji absolutnie nic nie mam, ale tymi z drugiej połowy jestem oczarowana). Znajdziemy w niej całą masę historii i bajek, w których głównymi bohaterami są zwierzęta. Jak już pisałam, podzielona została na dwie części. W pierwszej z nich - tej rysunkowej, nasze dziecko będzie mogło się wczuć w rolę głównej postaci, opowieści te bowiem poruszają tematy z którymi maluch spotkać się może w codziennym życiu.


W drugiej połowie książki znajdziemy historie ze świata zwierząt. Odwiedzimy rodzinę pingwinów na mroźnym biegunie, żyrafy mieszkające na upalnej sawannie, ale także kotki które spotkać można na każdym niemalże kroku. Historie są przeróżne, więc z pewnością każdy znajdzie w nich coś dla siebie. Jedne podobają nam się bardziej, inne mniej, jedne czytamy regularnie, inne raz kiedyś, a niektórych Martynka nie chce słuchać wcale. Ma swój gust i swoich faworytów. Bez wątpienia jednak uwielbia ilustracje w tej książce tak samo jak ja. Czasami nawet nie przynosi jej do czytania. Kładzie się z nią na dywanie i ogląda..


59 bajek o zwierzętach to zbiór opowiadań o różnej długości, z różnych stron świata, poruszających różnych problemów. Spośród 59 bajek z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Nie przegapcie videorecenzji:


____
Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Siedmioróg


http://siedmiorog.pl/


Gdzie kupić najtaniej? Sprawdź tu - klik.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: