Świat zwierząt jest niebywale interesujący. Jak wielu ciekawostek, tajemnic i sekretów jeszcze nie znamy? Ta książka uświadamia, ilu fantast...

Dlaczego hipopotam jest gruby?

By | 12:01 Napisz komentarz
Świat zwierząt jest niebywale interesujący. Jak wielu ciekawostek, tajemnic i sekretów jeszcze nie znamy? Ta książka uświadamia, ilu fantastycznych rzeczy się dotychczas nie wiedziało. "Dlaczego hipopotam jest gruby? Sekrety nie tylko świata zwierząt" wydawnictwa Literackiego odpowiada na wiele niecodziennych, interesujących pytań. To kontynuacja bestseleru "Dlaczego oczy kota świecą w nocy?", którą każdy ciekawski kilkulatek powinien w swej biblioteczce mieć.


Książka jest pięknie wydana, w twardej oprawie, a w środku duże litery co zdecydowanie wpływa na komfort czytania. Myślę, że dzięki temu także będzie się łatwiej czytało dziecku samodzielnie - my jeszcze tego nie sprawdzimy, do szkoły jeszcze trochę czasu nam zostało :)


Nie znamy jeszcze poprzedniej części, tej o świecących w nocy oczach kota. Ale po lekturze tej książki postanowiłam, że przy najbliższej okazji zaopatrzyć musimy się w tą pierwszą. Tyle ciekawostek się z niej dowiedziałyśmy, że chcemy więcej!


Czy wiecie, dlaczego słoń ma grubą skórę? Dlaczego czereśnie mają pestki? Dlaczego oko jest przezroczyste, a w zębach robią się dziury? Dlaczego bez grzybów nie będzie drzew? Co jedzą dżdżownice i czy zwierzęta lubią słodycze? Jaki jest najszybszy ptak, najszybciej biegające zwierzę, najszybciej pływająca ryba?


W książce znajdziemy na prawdę ciekawe pytania, które z pewnością zaprzątają głowę niejednemu maluchowi :) A odpowiedzi zostały tak skonstruowane, że nawet przedszkolak zrozumie o co w tym wszystkim chodzi. My jesteśmy książką zachwycone!
Ilustracji wiele tutaj nie ma, ale przecież nie jest to książka do oglądania, w niej najważniejsza jest treść.

Na końcu mamy alfabetyczny spis zwierząt oraz numery stron, na których ciekawostki na ich temat znajdziemy.


Więcej o książce w videorecenzji:


____
Za egzemplarz dziękujemy Wydawnictwu Literackiemu.

A aktualną cenę książki sprawdzić możesz tutaj - klik.
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: