Książka  Bajki Świata wydawnictwa Siedmioróg pełna jest kolorowych ilustracji. Choć tak właściwie można by powiedzieć, że jej strony to jed...

Bajki Świata - czyli Kopciuszek, Calineczka i inne

By | 22:17 Napisz komentarz
Książka Bajki Świata wydawnictwa Siedmioróg pełna jest kolorowych ilustracji. Choć tak właściwie można by powiedzieć, że jej strony to jedna wielka ilustracja uzupełniona tekstem. Jest niesamowicie barwna. Dobrze to, czy źle?


Oczywiście, że dobrze - to w końcu książka dla dzieci. A zaznaczyć także trzeba, że ilustracje nie rażą pstrokacizną po oczach. Są kolorowe, ale nie przesadzone. Nie przesłodzone.


Bajki Świata to zbiór sześciu znanych zapewne każdemu z was historii. I tak, mamy tutaj opowiadanie o Kocie w Butach, który podstępem zapewnia swojemu panu dostatnie życie u boku królewny. Jest Brzydkie Kaczątko - bajka jak dla mnie zbyt smutna aby czytać ją Martynce, nie mogę bowiem przetrawić faktu że ta mama swe dziecko wypędza ze stada bo jest inne. Jednak im dłużej o tym myślę, tym jestem bliższa przeczytaniu jej w końcu Martynce. Przecież my też w latach swej młodości mieliśmy czytane Brzydkie Kaczątko i prawdopodobnie nie wgłębialiśmy się w sens wypędzania malucha przez rodzicielkę.. W każdym razie nic takiego nie utknęło mi w pamięci.
Sześć bajek, każda inna, każda bez wątpienia należąca do klasyki literatury. A to wszystko zamknięte w twardej oprawie, która bez wątpienia wpada w oko.To książka dla dużych i małych. Do wspólnego czytania, ale także do przypomnienia sobie w samotności klasycznych bajek sprzed wielu lat.Więcej o książce w videorecenzji:


Sprawdź cenę książki - klik.
____
Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Siedmioróg


http://siedmiorog.pl/

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: