"Mysz jak nie mysz" to niewielka książka wydawnictwa Mila , która ukazała się w serii Perełki Mili. Książka niepozorna, ale zdecyd...

Mysz jak nie mysz - o sile marzeń

By | 21:35 Napisz komentarz
"Mysz jak nie mysz" to niewielka książka wydawnictwa Mila, która ukazała się w serii Perełki Mili. Książka niepozorna, ale zdecydowanie warta przeczytania.

Główną bohaterką jest mysz. Mała, niepozorna myszka, która marzy o wielkich rzeczach. Marzy o tym, aby latać.To nie jest zwykła mysz. To odważna mysz. No, prawie odważna - usłyszawszy płaczący, zaplątany w gałązki jabłonki wiatr wyrusza mu na pomoc, lecz obawia się, czy to czasem nie sowa która zjada myszy.Mała myszka zrobi wszystko, by pomóc wyplątać się wiatrowi z gałęzi jabłonki. Mimo że nie ma wsparcia wśród innych myszek. Że spotyka się z nieprzychylnością pana wiatraka. W końcu znajduje kogoś, kto im pomoże.

Mała myszka pomaga wiatrowi uwolnić się, a wiatr przyczynia się do spełnienia jej największego marzenia.


Od książki "Mysz jak nie mysz" nie sposób się oderwać, dopóki nie przeczyta się jej całej. Nie jest zbyt długa, dzięki czemu 3-4 latek wysłucha jej w całości. Jej ilustracje przyciągają wzrok i bardzo nam przypadły do gustu.


____
Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Mila.
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: