Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego tramwaje tak się gonią po torach? Dlaczego dzwonią na siebie? Nie? Zatem koniecznie zajrzeć musicie do...

Dlaczego tramwaj za tramwajem goni?

By | 22:11 Napisz komentarz
Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego tramwaje tak się gonią po torach? Dlaczego dzwonią na siebie? Nie? Zatem koniecznie zajrzeć musicie do tej książki:


"Prawda o tramwajach" wydawnictwa Muchomor to historia o tym, dlaczego te tramwaje tak gnają za sobą. Okazuje się, że jest to dla nich świetna zabawa! Uwielbiają się gonić, ścigać i dzwonić na siebie, lecz kiedy muszą stanąć na przystanku, robią się złe i smutne. Książka nie jest długa. To tak właściwie wiersz, który został napisany przez przedwojennego autora:: Światopełka Karpińskiego.
"Prawda o tramwajach" urzeka ilustracjami - są one, zdaniem Martynki, bardzo zabawne. Tekst szybko wpada w ucho i już po dwukrotnym przeczytaniu, Martynka sama próbowała historię tramwajów opowiadać. Możecie zresztą fragment jej czytania posłuchać na końcu videorecenzji. Niestety tylko tyle udało mi się nagrać, nie byłam przygotowana i nie miałam kamery pod ręką :))


Jestem przekonana, że książeczka zachwyci każdego małego fana tych szynowych pojazdów!


Zapraszam do obejrzenia videorecenzji:


____
Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Muchomor.
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: