Gęsiarka wydawnictwa Olesiejuk to niezbyt długa książeczka z serii, którą pokochałam od pierwszego wejrzenia.

Gęsiarka - książki za mniej niż 5zł!

By | 22:18 Napisz komentarz
Gęsiarka wydawnictwa Olesiejuk to niezbyt długa książeczka z serii, którą pokochałam od pierwszego wejrzenia.


Kupiłam ją w zestawie wraz z dwoma innymi (one niebawem też na blogu) za bardzo małe pieniądze. Ich cena okładkowa to 5zł bez grosza, ale w rzeczywistości można je kupić za jeszcze mniej (tutaj możesz sprawdzić aktualne ceny).


Zakochana w księciu gęsiarka, nie stroniła od głośnych marzeń o tym, że kiedyś książę ją poślubi. Wielu ludzi o tym słyszało i pukało się w głowę. Ona jednak twardo stała przy swoim.


Kiedy w królestwie został wydany bal, którego celem było znalezienie żony dla księcia, gęsiarka naopowiadała potencjalnym kandydatką niestworzoną historię, która ostatecznie jednak okazała się prawdziwa wbrew temu co przypuszczałyśmy w trakcie lektury. Jedna z księżniczek przebrała gęsiarkę za siebie i wysłała na ten bal. Książę się jej oświadczył, lecz wtedy prawdziwa księżniczka zabrała gęsiarce wszystko, w czym była i postanowiła udawać że to ona jest tamtą dziewczyną. Czy prawda wyjdzie na jaw..?


Gęsiarka ma niesamowicie kolorowe ilustracje i niezbyt dużo tekstu, a duża i wyraźna czcionka sprawia, że książkę bez problemu przeczyta początkujący, młody czytelnik. Tin ma sześć lat i przed kilkoma tygodniami opanowała czytanie - z 10-minutowe opowiastkami radzi sobie doskonale.


Ale to jeszcze nie wszystko. Na końcu książki znajdziemy zagadki - fantastyczne zadania, z którymi sześciolatek poradzi sobie na bank. Młodsze dzieci może niekoniecznie, no chyba że potrafią czytać. Ale Gęsiarkę spokojnie młodszym dzieciom podarować można, a zadania wypełni sobie jak już się zacznie zbliżać czas szkolny.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: