Wiersze dla dzieci grzecznych i niegrzecznych wydawnictwa Muza - to książka, która niekoniecznie odpowiada mi tytułem. Nie lubię przypisywa...

Wiersze dla dzieci grzecznych i niegrzecznych

By | 23:06 Napisz komentarz
Wiersze dla dzieci grzecznych i niegrzecznych wydawnictwa Muza - to książka, która niekoniecznie odpowiada mi tytułem. Nie lubię przypisywania do dzieci etykietek niegrzecznych. Bardzo nie lubię szufladkowania... Ale czy mimo tego szczegółu, warto się w nią zaopatrzyć?


Wszystko co najważniejsze z książki i o książce, pokazuję w filmie. Zachęcam gorąco do obejrzenia:


A jeśli jednak wolisz wersję tekstową, to już piszę. Ta książka to zbiór wierszyków. Niezbyt długich, takich które spokojnie z dwu- trzylatkiem można czytać. Niektóre znałyśmy przed jej zakupem, inne były dla nas zupełną nowością.


Skierowana jest ona dla przedszkolaków. Chociaż dzieci, które rozpoczynają przygodę z czytaniem z pewnością też chętnie zagłębią się w lekturę. Ale tematycznie - bardziej przedszkolaki.


Książka ma ciekawe ilustracje, trzeba zaznaczyć że bardzo duże - przez wzgląd na jej format. Każdy wierszyk spowity jest więc niezwykle barwnymi obrazkami.


No i wszystko byłoby cudownie, gdyby nie te niegrzeczne dzieci w tytule. Niby można to odebrać półżartem, ale mimo wszystko nie pasuje mi tutaj to jedno słowo. Do tak kolorowej lektury, pełnej rymowanych wierszyków - nie pasuje mi ta druga część tytułu. A co ty o tym myślisz?

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: