Jak to wtedy było? Jak się żyło, co się robiło? Jakimi pieniędzmi się płaciło, jakie buty się nosiło, gdzie się jeździło na wakacje? Twoje ...

Jak to wtedy było? - gra planszowa pełna wspomnień

By | 23:10 Napisz komentarz
Jak to wtedy było? Jak się żyło, co się robiło? Jakimi pieniędzmi się płaciło, jakie buty się nosiło, gdzie się jeździło na wakacje? Twoje dziecko chętnie by się tego dowiedziało, a za sprawą tej gry - możecie wspólnie powspominać. Dorośli przypomną sobie dawne czasy i pewnie nieraz uronią łzę przy tworzeniu historii. Dzieci będą szczęśliwe słuchając rodzinnych historii...


To gra, która łączy pokolenia. Sporo jej pokazujemy w videorecenzji, na którą serdecznie zapraszam:

Gra przeznaczona jest dla dzieci od 6 roku życia, ale tylko jeśli stworzymy drużyny i z dziećmi będą osoby dorosłe. Inaczej się nie da grać, gdyż dzieci nie są w stanie tworzyć historii, które są tutaj wymagane. Ale jeśli już mamy stworzone drużyny - gra robi się fantastyczna! Dzieci dużo się z niej dowiadują, poznają świat sprzed lat, wysłuchują rodzinnych historii, których czasem by nie usłyszały gdyby nie ta gra. Bo kto snuje opowieści w których głównym tematem są na przykład buty Relaks, albo gumy Turbo?


W grę może grać aż 12 zawodników! Albo drużyn, co jeszcze zwiększa nam limit graczy.  Na początku tasujemy wszystkie karty i rozdajemy każdemu po pięć tych niebieskich. Różowe układamy gdzieś na boku tak, aby nie widzieć pytań. I rozpoczynamy. Każdy po kolei opowiada historie związane z obrazkami, które mu przypadły. A współgracze muszą uważnie ich wysłuchać, bowiem będą później odpowiadać na pytania. Za każdą poprawną odpowiedź, przesuwamy pionki o jedno pole do przodu. Kto pierwszy dotrze do mety, ten wygrywa.


Gra jest świetna pod względem jakości i wykonania. Ale najpiękniejsze w niej jest to, że ma ogromną wartość sentymentalną. Będzie cudownym prezentem zarówno dla dziecka, które będzie mogło grać w towarzystwie starszych członków rodziny, jak i dla dorosłych. Babcia i dziadek z pewnością ucieszą się z takiego nietypowego, wyjątkowego prezentu. Ja sama bym się ucieszyła :)


Dokładniejszy przebieg rozgrywki omawiam w videorecenzji, która tam wyżej się pojawiła, więc jeśli jeszcze jej nie obejrzałaś - cofnij się do niej koniecznie.


Ilustracje, które znalazły się na kartach przywołują masę wspomnień. I wiele nie trzeba aby tworzyć historie - wystarczy spojrzeć na nie i przypomina się sporo z tamtych czasów. I jakoś tak samo z siebie zaczyna się snucie opowieści.


Jak to wtedy było? moim zdaniem świetnie sprawdzi się jako prezent z okazji Dnia Babci i Dziadka. Spędzicie przy niej świetnie czas, gwarantuję! Bo nie da się, po prostu nie da się inaczej. Ona bardzo przywołuje wspomnienia.Gra jest obecnie w promocji na stronie moidziadkowie.plNowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: