Moje dziewczyny mają otwarty wstęp do kuchni. Nigdy im nie zabraniałam pomocy przy posiłkach. Nigdy nie mówię że czegoś nie wolno dotykać, b...

Dzieciaki gotują!

By | 23:13 Napisz komentarz
Moje dziewczyny mają otwarty wstęp do kuchni. Nigdy im nie zabraniałam pomocy przy posiłkach. Nigdy nie mówię że czegoś nie wolno dotykać, bo się rozsypie czy przetnie. Z nożami ostrożnie, ale mogą. Tym sposobem Tin już od dawna przygotowuje sobie na kolacje bułki - potrafi przekroić i posmarować czym tam chce. Najbardziej jednak lubi pomagać przy daniach wymagających większego zaangażowania.


ABC Gotowania 3 to trzecia część książki z przepisami pani Mariety Mareckiej. Jak wyglądają poprzednie dwie? Nie wiem, ale po lekturze tej książki mam ochotę się z nimi zapoznać.


W książce znajdziemy masę przepisów że tak powiem, niestandardowych. Nie znajdziesz tutaj mielonych czy schabowego. Krokiety ziemniaczane z tymiankiem i szałwią, nóżki kurczaka w miodzie z sezamem, zupa arbuzowa, chłodnik z buraków... To tylko malutki przedsmak dań, jakie w ABC Gotowania 3 się znalazły. A każdemu przepisowi towarzyszą niezwykle smaczne ilustracje.


Ale nie ta książka to nie tylko przepisy. To również zbiór praktycznych porad. Organizacja pracy, czyli o przetrwaniu w kuchni. Sztuczki magiczne,, czyli o ułatwianiu kuchennej pracy. Te dwa rozdziały skradły moje serce najbardziej. Kilka ze wskazówek wprowadziłam w życie i bardzo się z tego cieszę.


To prawdziwa skarbnica. I mimo że nie wskoczyła na czołowe miejsce moich ulubionych książek kucharskich, to znalazła się dość wysoko w mym rankingu :) A Tin pokochała szczególnie dział ze słodkościami i często teraz go "używamy". Wspólne pieczenie to jest to, bez czego nie wyobrażam sobie długich, zimowych wieczorów.

Co nieco o książce w videorecenzji:


----------
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: