Na Vaianę czekałyśmy niecierpliwie. Kiedy zapowiadali jej premierę w kinie, planowałyśmy się wybrać. Niestety, choróbska ciągle krzyżowały n...

Vaiana: Skarb Oceanu - bajka na dvd

By | 14:03 Napisz komentarz
Na Vaianę czekałyśmy niecierpliwie. Kiedy zapowiadali jej premierę w kinie, planowałyśmy się wybrać. Niestety, choróbska ciągle krzyżowały nam plany. I tak jakoś minął czas grania tej bajki w kinie, a my jej nie widziałyśmy... Smutno Tinci było. Co teraz? No cóż, czekamy na premierę na dvd!


I oto jest. Vaiana: Skarb Oceanu. Opowieść o niezwykle odważnej nastolatce, która nie słuchając ojca opuszcza wyspę i wyrusza w podróż, której celem jest oddanie serca bogini Te Fitti. Bowiem zgodnie z opowieściami babci Vaiany, gdy Te Fitti odzyska serce, na ich wyspie będzie można spokojnie dalej żyć. Vaiana więc rusza...

Trzeba zaznaczyć, że nie jest ona najlepsza w sterowaniu łodzią. Na dodatek nagle odkrywa, że na pokładzie znajduje się kogut Heihei. Za jego sprawką lądują w wodzie, a ich łódź im odpływa... Na szczęście udaje im się dotrzeć do pierwszego punktu na ich trasie i odnaleźć półboga Mauiego. Maui to zapatrzony w siebie egoista, który niekoniecznie jest skory do niesienia pomocy. Okazało się, że to on ukradł Te Fitti serce. Niezbyt chętnie, ale wybrał się z Vaianą w dalszą podróż - pełną przygód, zabawnych jak i lekko przerażających! Bez wątpienia zaprzyjaźnili się po drodze... Ale czy wyjdą z tych sytuacji cało? Czy wygrają w ostatecznej walce i serce Te Fitti wróci na swoje miejsce?

Vaiana: Skarb Oceanu to piękna opowieść o przyjaźni, o pokonywaniu swoich słabości. Opowieść pełna zabawnych momentów - z pewnością nie jeden raz będziecie turlać się ze śmiechu.

-----

Czy wiedzieliście, że wszędzie poza Unią Europejską Vaiana nazywa się Moana? Podobno w krajach europejskich Disney nie miał praw autorskich do Moany i nie mógł jej użyć. Zostało więc zmienione imię głównej bohaterki. Taka ciekawostka.. :)

----------Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: