Kto pamięta bajkę "Zaczarowany ołówek"? :) Oj marzyło się żeby taki mieć, marzyło... Żeby narysować cokolwiek się chce i żeby to s...

Zaczarowany ołówek XXI wieku

By | 23:58 Napisz komentarz
Kto pamięta bajkę "Zaczarowany ołówek"? :) Oj marzyło się żeby taki mieć, marzyło... Żeby narysować cokolwiek się chce i żeby to się urzeczywistniło.. Nikt wtedy nie pomyślał, że za kilka(naście) lat to będzie możliwe!


Spacepen 3D Pro - czyli ręczna drukarka 3D (KLIK). To taki zaczarowany ołówek naszych czasów. Stworzysz nim co tylko chcesz. O ile masz choć odrobinę talentu plastycznego. U mnie z tym średnio, ale strasznie spodobało mi się tworzenie figur w 2d. Tyle kartek ile nim zakolorowałam, to chyba przez ostatnie miesiące kredkami z Tinką nie zapisałam. Jak to działa, zobaczysz w filmie który znajduje się tam w dole, na końcu wpisu, ale zanim to nastąpi, kilka faktów o ręcznej drukarce 3D.

Spacepen 3D Pro pracuje z filamentami ABS i PLA. Posiadamy te o nazwie ABS i jeśli tak jak ja pojęcia nie masz co oznacza ta nazwa, to ja napiszę tak: to po prostu rodzaj tworzywa sztucznego. Elastyczne, giętkie tworzywo z którego stworzysz co tylko Ci się zamarzy. O ile dysponujesz wspomnianym już wyżej talentem plastycznym :)
Drukarka nagrzewa się do bardzo wysokich temperatur, dlatego ważne jest aby nie dotykać jej końcówki gdy jest włączona. Z tego też powodu nie jest ona przeznaczona dla dzieci poniżej 8 roku życia. I jeszcze jedna istotna sprawa - korzystać z niej można tylko w dobrze wentylowanych pomieszczeniach, a w trakcie pracy należy robić sobie przerwy. Podczas stapiania tworzywa wytwarza się bowiem pewien zapach, nie nazwałabym go nieprzyjemnym, ale jednak mimo wszystko czuć że się coś przetapia i nie można tego długo wdychać.


Nie jest to skomplikowane urządzenie. Wyposażone zostało w wyświetlacz LCD z przyciskami do zmiany rodzaju tworzywa z którego będziemy tworzyć (jest to o tyle istotne, gdyż ABS i PLA mają inną temperaturę przetopu), z jednej strony są dwa przyciski ze strzałkami które służą do wciągania i wyciągania tworzywa, natomiast po drugiej stronie jest dość duży przycisk czy też może bardziej przesuwnik, którym zwiększamy i zmniejszamy tempo wypływania tworzywa ze środka. Więcej o tym w filmie.


Talentu plastycznego jak już pisałam nie mam za grosz, dlatego stół do domku dla lalek, który stworzyłam w trakcie nagrywania recenzji, wygląda jak wygląda... W sumie to miał on być sześcianem, kolejno awansował w stojącą suszarkę na pranie, by ostatecznie stać się stołem. Później stworzyłyśmy inne mebelki do domku dla lalek - muszę przyznać, że to rewelacyjna sprawa! Choć nie wiem, czy kiedykolwiek wyjdą nam one prosto i ładnie, ale najważniejsze że są ;)


Zdecydowanie łatwiej tworzyć na płaskiej powierzchni, choć tego typu prace nie są tak bardzo efektowne, ale ich tworzenie też sprawa sporo radości. Zwłaszcza, że po ostygnięciu możemy odkleić je od papieru i mamy figurę, tyle że w płaszczyźnie.


Jak oceniam Spacepen 3D Pro? Zdecydowanie bardzo dobrze. To pierwsze tego typu urządzenie jakie mamy, nabieramy na nim wprawy już długie tygodnie ale jak widać ja nadal jej nie nabrałam :) Najważniejsze jednak, że możemy spełniać swe powiedzmy najskrytsze marzenia (o Zaczarowanym Ołówku!) i produkować własne zabawki. Frajda na prawdę duża.


Jak on działa - zobaczysz w filmie:Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: