Kluczyki Gadułki firmy Dumel są przeznaczone dla dzieci powyżej 12 miesiąca życia, choć młodsze maluchy także się nią zainteresują - myślę ż...

Kompaktowa, interaktywna zabawka, czyli Edukacyjne Kluczyki Dumel

By | 22:48 Napisz komentarz
Kluczyki Gadułki firmy Dumel są przeznaczone dla dzieci powyżej 12 miesiąca życia, choć młodsze maluchy także się nią zainteresują - myślę że dzieci, które potrafią już siedzieć mogą się nimi bawić. Oli tak się nimi bawiła. Chociaż jak tak teraz myślę, to chyba lepiej jednak później je dać. Przez to światełko...


O co chodzi ze światełkiem? Ono mruga... W rytm dźwięków wydawanych przez kluczyki, najpierw wolno, później coraz szybciej. Nie jestem pewna, czy to mruganie nie ma wpływu na tak maleńkie dziecko. Bo ja niemalże oczopląsu dostawałam :) Zwłaszcza patrząc z niezbyt dużej odległości.


Z minusów - kluczyki nie posiadają włącznika. Jest to o tyle uciążliwe, że trzeba pilnować aby nie wrzucić ich gdzieś w otchłań skrzyni z zabawkami. Muszą zawsze być na wierzchu, aby przypadkiem nie uruchomiły nam się w nocy. Brak włącznika w gabarytowych zabawkach, które stoją na regale czy półce, można jeszcze "przełknąć", ale w tak małych, których z reguły przecież nasze dzieci mają najwięcej i z reguły trzymamy je gdzieś wszystkie razem, powinien jednak ten on/off być.

Kluczyki Gadułki mają dwa tryby zabawy. W pierwszym trybie są same dźwięki, w drugim dźwięki i wypowiadana nazwa przedmiotu. Mamy tu dom, samochód i statek.


Poszczególne przyciski uruchamia się bardzo łatwo. Kilkumiesięczna Oli nie miała z tym problemu. Nadal zresztą nie ma, kluczyki wciąż są jedną z jej ulubionych zabawek. Dzięki zielonemu motorowi-zawieszce, możemy je przyczepić do pałąka od wózka, czy też do fotelika samochodowego, mając pewność że będą bezpieczne i nie wypadną. Dodatkową atrakcją jest czerwony kluczyk z żółtym pokrętłem, które wydaje charakterystyczny dźwięk przy przekręcaniu - posłuchać można w filmie.


Co do jakości i wykonania - tutaj złego słowa powiedzieć nie można. Nazwa Dumel mówi sama za siebie. Kluczyki nie mają ostrych zakończeń, są zaokrąglone z każdej strony, przeszły u nas domowe crashtesty i mają się dobrze. Pod tym względem to na prawdę fajna i trwała zabawka.

Co nieco o nich w filmie:Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: