Pewnego dnia, zajęta zabawą Balbinka usłyszała nagle coś niezwykłego.. Głosik jakiś. Z pewnością nie należący do dorosłego człowieka. Balbin...

Księżniczka Balbinka i kotek Filutek

By | 22:21 Napisz komentarz
Pewnego dnia, zajęta zabawą Balbinka usłyszała nagle coś niezwykłego.. Głosik jakiś. Z pewnością nie należący do dorosłego człowieka. Balbinka rozejrzała się i... ujrzała małego kotka.


Tak się mniej więcej zaczyna bajka "Księżniczka Balbinka i kotek Filutek" - jedna z serii książeczek o tej sympatycznej dziewczynce.


Kiedy Balbinka zauważyła kotka, postanowiła wziąć go do siebie, dać mu dom, ale nikt nie mógł się o nim dowiedzieć gdyż rodzice księżniczki mogliby nie być szczęśliwi z obecności kota. Balbinka zabrała go do swojego pokoju i postanowiła wykąpać. To jednak nie spodobało się Filutkowi, który wyskoczył przez okno i wpadł wprost do stawu!


Kotek przysparza Balbince nie mało kłopotów. Broi i rozrabia, choć oczywiście nie celowo. Wszyscy za te "psikusy" obwiniają księżniczkę.. Ona przez cały ten czas skrupulatnie ukrywa obecność nowego lokatora, jednak jak nie trudno zgadnąć, w końcu wyda się kto stoi za tymi wszystkimi psotami.
Czy ostatecznie Filutek będzie mógł mieszkać w zamku..? Sięgnijcie po książkę, a się przekonacie :)Więcej o "Księżniczce Balbince i kotku Filutku" w videorecenzji:


____
Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Siedmioróg


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: