Tak popularny już u nas program kulinarny MasterChef, doczekał się jakiś czas temu wersji Junior. Przyznam, że nie śledziłam dokładnie losów...

Gotowanie od podstaw - recenzja książki MasterChef Junior

By | 23:27 Napisz komentarz
Tak popularny już u nas program kulinarny MasterChef, doczekał się jakiś czas temu wersji Junior. Przyznam, że nie śledziłam dokładnie losów jego bohaterów. Nie obejrzałam od deski do deski wszystkich odcinków, ale oglądać go lubiłam - jak zresztą każdego MasterChefa. Żałowałam tylko, że o tak późnej godzinie jest on emitowany, gdyż po napatrzeniu się na smakołyki tam przyrządzane, miało się ochotę natychmiast coś później zjeść :) Ale do rzeczy - pokażę Tobie dziś książkę idealną na początek kucharskiej przygody, pełną fantastycznych zdjęć potraw i kilku ujęć z programu.


MasterChef Junior wydawnictwa Burda Książki to idealny podarunek dla dziecka, które zaczyna się interesować gotowaniem. Jest w niej bowiem wiele podstaw, jak np przepis na naleśniki, makaron, pierogi. Jest też trochę informacji które przydadzą się każdemu początkującemu, jak na przykład ile mililitrów ma łyżka a ile łyżeczka, jakie są rodzaje orzechów, ziół, wymienione wszystkie przyprawy wraz z ich zdjęciami... To jest po prostu poza przepisami ogromna skarbnica wiedzy dla młodego kucharza.

Same dania mają oznaczony stopień trudności, jest przy nich także podany czas jaki potrzebny będzie na ich wykonanie, a także ilość osób która się efektem końcowym naje. Fajną opcją jest miejsce przy górnej krawędzi, w której możemy zaznaczyć ile razy korzystaliśmy już z danego przepisu.

Fotografie wykonanych dań sprawiają, że chciałoby się je natychmiast zjeść. Uwielbiam książki kucharskie, które swymi ilustracjami zachęcają do niemalże natychmiastowego wykonania potrawy. Masz tak samo? :)
A w MasterChef Junior oprócz przepisów zwyciężczyni programu, znajdziemy też co nieco od finałowej trzynastki. Fakt, że wykonały te dania dzieci, mobilizuje jeszcze bardziej aby samemu też spróbować. Ach i zaznaczyć jeszcze trzeba, że opis wykonania poszczególnych dań jest niezwykle czytelny, prowadzi niemalże za rękę przez przygotowanie potrawy.

Mnie książka oczarowała. A Ciebie? Może po obejrzeniu videorecenzji dasz się jej porwać na dobre? :)


_____
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: