Ta książka śniła mi się po nocach, mimo że pojęcia nie miałam że ona będzie. Chciałam coś takiego dla mojej małej fanki Star Wars. Tak, tak ...

Gwiezdne Wojny - na dobranoc dla przedszkolaka

By | 13:17 Napisz komentarz
Ta książka śniła mi się po nocach, mimo że pojęcia nie miałam że ona będzie. Chciałam coś takiego dla mojej małej fanki Star Wars. Tak, tak - Martynka uwielbia wszystko, co się tematu filmów tyczy. Mimo że samych filmów nie oglądała w całości i prędko nie obejrzy, jedynie krótkie fragmenty na dvd, ale to jej wystarczyło aby pokochać gwiezdną sagę. A ja czekałam na coś takiego - książkę, którą będziemy mogły wspólnie czytać i w której znajdzie swoich ulubionych bohaterów.


 "Star Wars - krótkie opowieści na dobranoc" wydawnictwa Egmont, to 11 historii jakby żywcem wyciętych z filmów, a jednak dostosowanych do młodego czytelnika. Nie ma tutaj zabijania (nie licząc leżących droidów bojowych po spotkaniu z Anakinem i Obi-Wanem), mimo że walki na świetlne miecze się odbywają. Nie ginie żaden główny bohater, co podobno właśnie zostało zmienione - tak twierdzi M, bo ja to się nie znam kompletnie na tych filmach, nie oglądałam większości.


Opowiadania poukładane są chronologicznie do tego, co się w filmach wydarzyło. I tak, zaczynamy czytanie od relacji z wyścigu ścigaczy z Anakinem i Sebulbą na czele - czyli fragment z filmu Mroczne Widmo.


W kolejnych rozdziałach poznajemy historię pozostałych bohaterów gwiezdnej sagi - dowiemy się, dlaczego Mistrz Yoda i jego były uczeń Hrabia Dooku stoczyli ze sobą bitwę, co zrobiła Księżniczka Leia gdy na pokład jej statku wtargnął Darth Vader chcąc przechwycić plany Gwiazdy Śmierci. Będziemy świadkami przygód Luke'a, Chewiego, a także Reya i BB-8 z najnowszej części filmu.


Książka "Star Wars - krótkie opowieści na dobranoc" powinna się znaleźć w biblioteczce każdego małego fana Gwiezdnych Wojen. Martynka poleca gorąco i zaprasza na film, w którym co nieco o książce opowiada - jest on na końcu tego wpisu :)Więcej w videorecenzji, Martynka Wam opowie :


_____
Za egzemplarz książki dziękujemy Wydawnictwu Egmont.
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: