Któż nie chciał być chociaż raz w życiu (w czasach dzieciństwa rzecz jasna) czarodziejem? Ja pamiętam, jak swego czasu notorycznie próbowały...

Książka dla prawdziwych czarodziejów

By | 22:07 Napisz komentarz
Któż nie chciał być chociaż raz w życiu (w czasach dzieciństwa rzecz jasna) czarodziejem? Ja pamiętam, jak swego czasu notorycznie próbowałyśmy się uczyć magicznych sztuczek. Jak z wielką pasją oglądało się programy znanego w tamtych latach iluzjonisty. Wtedy nie było książek dla dzieci, z których można by się uczyć magii. Dziś są :)


W książce "Sztuczki magiczne" wydawnictwa Debit znajduje się całe mnóstwo prostych do wykonania, aczkolwiek widowiskowych iluzji. Z wieloma poradzi sobie już przedszkolak, jednak książka najwięcej radości sprawi dzieciom w wieku wczesnoszkolnym, które już potrafią czytać i samodzielnie, w tajemnicy przed rodzicami przygotować dla nich występ. Zresztą, co ja będę pisać - obejrzyjcie film:


Książa podzielona jest na sześć działów - różniących się kolorami stron:
-> sztuczki karciane
-> sztuczki z monetami
-> czas na show!
-> magia umysłu
-> papierowa magia
-> sztuczki stolikowe
Ma bardzo kolorowe ilustracje i wyraźny, pisany w miarę dużą czcionką tekst. Dzieci raczej nie powinny mieć problemu z jego odczytaniem.

Zasypałam Was zdjęciami. Ale tylko w ten sposób da się pokazać, jak fajnie wykonana jest ta książka i jak wiele ciekawych sztuczek zawiera :) Mnie najbardziej zachwyciła ta z lewitowaniem! Zawsze chciałam się tego nauczyć.

____
Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Debit.
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: