Zapewne macie wiele książek w domu, które czytacie dzieciom na dobranoc. My też mamy ich sporo, przeważnie jednak są to ulubione książeczki ...

Do czytania przed snem - o dwóch kotkach i innych kołysankach

By | 10:02 2 komentarzy
Zapewne macie wiele książek w domu, które czytacie dzieciom na dobranoc. My też mamy ich sporo, przeważnie jednak są to ulubione książeczki Martynki. Teraz jednak znalazła się na naszej półce wyjątkowa pozycja - bo stworzona specjalnie do czytania przed snem."A... a... a... Kotki dwa" wydawnictwa Zysk to zbiór 23 kołysanek i usypianek. Znajdują się w niej znane i przez wszystkich lubiane tytułowe "Kotki dwa", a także "Idzie niebo", "Krasnoludki", "Jak szło słonko spać" czy też "Dziadzio mrok".
W książce znajdziemy wierszyk, który pomoże Maluchowi pokonać lęki przed zgaszonym światłem. "Ciemnego pokoju nie trzeba się bać". Przeczytamy, że w ciemnym pokoju dzieją się czary. Że śpi Tomcio Paluszek na górze poduszek. I że Kot opowie bajkę - najciekawszą na świecie.


Martynki ulubioną historią, oprócz znanych jej kołysanek które czytamy kilkukrotnie, jest "Złoty jeż" co chodzi po sadzie, a raczej królewicz w jeżyka zamieniony.


A dzięki "Bożym krówkom" wiemy już, skąd się na biedronkach biorą czarne kropki :))


Jest jeden, trochę dramatyczny wiersz o świerszczyku, który umarł. Pozostałe czyta nam się miło i przyjemnie nie tylko przed snem, ale przez cały dzień :))

Ilustracje w książce są ładne, stonowane i nie przekolorowane.Książeczkę możecie obecnie kupić w niższej cenie na stronie wydawnictwa (jej cena okładkowa to 14zł). A więcej szczegółów zobaczycie w naszym filmie:


____
Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Zysk.
Nowszy post Starszy post Strona główna

2 komentarze:

  1. Moja córka jest jeszcze mała ale uwielbia już książki i lubi je oglądać ciekawy post i wspaniały blog będziemy zaglądać oraz zapraszamy do nas http://ciazaimlodemamy-blogosobisty.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. Wprawdzie mamy kilka tego typu książeczek ale że lubimy to muszę pomyśleć nad zakupem tej :-)

    OdpowiedzUsuń