Interaktywnych quizów tego typu firmy Clementoni widziałam kilka. Różni bohaterowie, różne zadania - ale na tym samym rzecz polega. Trzeba p...

Zagadki Kubusia Puchatka od Clementoni

By | 20:37 2 komentarzy
Interaktywnych quizów tego typu firmy Clementoni widziałam kilka. Różni bohaterowie, różne zadania - ale na tym samym rzecz polega. Trzeba prawidłową odpowiedź wskazać za pomocą magicznego długopisu.


Magiczny długopis jest wykonany z plastiku i ma metalową końcówkę. Plansze, czyli kredowe kartki z nadrukowanymi zadaniami, przepełnione są czarnymi kropkami w których kryje się cała tajemnica. To w zetknięciu z nimi magiczny długopis wyda dźwięk na prawidłową odpowiedź, lub będzie milczał, gdy odpowiedź jest zła. Zamysł zabawy jest rewelacyjny. Niestety, wykonanie już nie do końca w tym przypadku.

W filmie zobaczycie, jak to wszystko dokładnie działa:


Kartki z zadaniami przy normalnej zabawie raczej się nie zniszczą, aczkolwiek gdy maluch ma tendencję do darcia to lepiej uważać. Nie da się natomiast bawić nimi na miękkich powierzchniach - na dywanie jeszcze w miarę ok, ale w łóżku czy na kocu nie ma opcji. Jak wspominałam wyżej, sam zamysł zabawy jest świetny. Dziecko teoretycznie ma możliwość samodzielnie rozwiązać zadanie. Niestety w praktyce nie jest tak kolorowo - w filmie widzieliście, a jeśli jeszcze nie oglądaliście to gorąco zachęcam.
Na początku pomoc rodzica jest wręcz niezbędna - zadania opisane są w instrukcji i dziecko samo sobie z odczytaniem treści nie poradzi, zwłaszcza że quiz jest skierowany do maluchów w wieku 3-6 lat. Jednak z czasem zapamiętuje się czego dotyczy które zadanie i co tam trzeba odnaleźć/zaznaczyć/policzyć.
Nowszy post Starszy post Strona główna

2 komentarze:

  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  2. Przerabiałyś 2 quizy tego typu i za każdym razem Córcia po dwukrotnym przerobieniu plansz robiła wszystko na pamięć ;-)
    Wracając jednak do tego co pokazała to wesoła grafika ze znanymi bohaterami napewno przykuje uwagę każdego dziecka ;-)

    OdpowiedzUsuń