Rodzeństwo. Coś najpiękniejszego, co można dziecku dać. Ale też jedna z największych traum, jakie może przeżyć. Poukładane dotychczas życie...

W oczekiwaniu na rodzeństwo - książki o Kubusiu

By | 08:37 Napisz komentarz
Rodzeństwo. Coś najpiękniejszego, co można dziecku dać. Ale też jedna z największych traum, jakie może przeżyć. Poukładane dotychczas życie nagle zmienia się i to diametralnie. Maluch już nie jest w centrum uwagi i z reguły ciężko mu się z tym pogodzić.. Można mu pomóc oswoić te emocje, sięgając po tematyczne książki. Wiele ich, ale na te dwie warto zwrócić szczególną uwagę.

Poruszają one temat od środka. Opisują tą całą lawinę uczuć, nie zawsze pozytywnych, które towarzyszą narodzinom rodzeństwa. Pozwalają zrozumieć maluchowi, co dzieje się w jego serduszku i że ma prawo się to dziać.


Kubuś czeka na brata. Rozmyśla, co będą razem robić, gdy już się urodzi. Cieszy się na samą myśl, jednocześnie jednak jest smutny, gdyż mama nie zawsze dobrze się czuje i musi dużo odpoczywać.


Nagle jednak okazuje się, że Kubuś nie będzie miał brata tylko siostrę. I że na dodatek wcale nie jest tak fajnie, jak miało być, bo ona tylko śpi, je i płacze. A mama poświęca jej tyle uwagi... Kubuś czuje się źle i robi złe rzeczy.


Więcej o książkach w videorecenzji:

Kubuś będzie miał braciszka - klik.
Kubuś ma siostrzyczkę - klik.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: