Historia Poznana wydawnictwa Zysk to 155 stron opowieści o życiu w słowiańskim grodzie pod rządami księcia Mieszka.

Historia Poznana - o życiu w grodzie księcia Mieszka

By | 12:08 Napisz komentarz
Historia Poznana wydawnictwa Zysk to 155 stron opowieści o życiu w słowiańskim grodzie pod rządami księcia Mieszka.


Poznan - główny bohater, wraz z rodziną i przyjaciółmi żyje sobie spokojnie przeżywając od czasu do czasu różne dziwne przygody. Do czasu aż pewnej jesiennej nocy gród zostaje zaatakowany przez tajemnicze zwierzę. Zabija ono zwierzęta, przez co na grodzian pada blady strach przed głodem. Poznan postanowił zrobić wszystko aby stwora zwanego Wrzaskunem złapać. Czy mu się to uda?


Kiedy ojciec Poznana - Mszczuj wyruszył wraz z drużyną Mieszka na podbój nowych ziem, stało się coś, co zmieniło życie rodziny na zawsze. Mszczuj nie wrócił. Jego los pozostał przez długi czas nieznany. Sława - mama Poznana, była przerażona faktem, że być może gdzieś tam błąka się jego zagubiona dusza. Przygotowując sowity poczęstunek w tegoroczne święto dziadów - noc, w którą duchy odwiedzają swoje rodziny, obawiała się porywczej duszy Mszczuja. Ten jednak się nie zjawił.


Mszczuj wrócił do domu wiele miesięcy później, jednak nie był już tym samym człowiekiem.


Poznan musiał szybko dorosnąć po zniknięciu ojca. Stał się w końcu głową rodziny. Kiedy na gród zaczęły spływać nieszczęścia, wraz z przyjaciółmi postanowił rozszyfrować, kto za nimi stoi.


Jaką rolę odegrała w nich wieszczka zwana Starą Rutą? Co na oskarżenia Poznana książę Mieszko? I czy marzenie Poznana o dołączeniu do drużyny księcia ma szansę się spełnić?

Książka Historia Poznana to efekt rocznego projektu edukacyjnego Wypisz, Wymaluj, który realizowany był na poznańskim Ostrowie Tumskim. To właśnie podczas niego dzieci stworzyły obrazki, które możemy oglądać w książce. Napisały też kilka swoich opowiadań tematycznie powiązanych z czasami księcia Mieszka - na końcu znajduje się dział "opowiadania dzieci" i tam się one znalazły.

Zapraszam na obejrzenie prezentacji książki:


____
Wpis powstał w ramach współpracy z wydawnictwem Zysk.
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: