Przedszkole - temat trudny w niejednym domu. Jak do niego podejść najdelikatniej? Oczywiście rozmawiając. Dużo rozmawiając, tłumacząc. A naj...

Kubuś idzie do przedszkola

By | 17:31 Napisz komentarz
Przedszkole - temat trudny w niejednym domu. Jak do niego podejść najdelikatniej? Oczywiście rozmawiając. Dużo rozmawiając, tłumacząc. A najlepiej wspomóc się książkami. I na recenzję jednej z tematycznych książek dzisiaj Was zapraszam.


Kubuś ma trzy latka. Rodzice od dawna powtarzają mu, że pójdzie do przedszkola - i w końcu ten dzień następuje. Kubuś wraz z mamą udaje się w nieznane sobie miejsce. Nie jest tym faktem zachwycony - jak każde dziecko, które po długim czasie przebywania z mamą musi się z nią rozstać na kilka godzin. Kubuś się cieszy, że będzie mógł bawić się nowymi zabawkami, a jednocześnie boi, że mama po niego nie przyjdzie, jest smutny, bo musi tam być bez rodziców.Książka porusza ważne dla dziecka kwestie - w teorii oswaja z tym, co się ma wydarzyć, pokazuje że może się bać, że może płakać, ale też że zawsze znajdzie oparcie w swojej pani."Kubuś idzie do przedszkola" wydawnictwa Czarna Owieczka w bardzo fajny i przystępny sposób opisuje uczucia i emocje, także te niezbyt przyjemne, z którymi spotyka się każde dziecko rozpoczynające przygodę z przedszkolem. Warto ją przeczytać.

Więcej o książce w videorecenzji:


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: