Wiosna sprzyja aktywnością na dworze. Kiedy pogoda słoneczna, aż nie chce siedzieć się w domu! Możecie więc być pewni, że pojawią się teraz ...

Hulajnoga trójkołowa - hit czy kit?

By | 13:34 Napisz komentarz
Wiosna sprzyja aktywnością na dworze. Kiedy pogoda słoneczna, aż nie chce siedzieć się w domu! Możecie więc być pewni, że pojawią się teraz także recenzje zabawek, sprzętów, pojazdów do użytku zewnętrznego. A zaczniemy od hulajnogi. Hulajnogi, która zdobyła nasze serce wizualnie, ale kompletnie nie sprawdziła się w użytkowaniu.


Była u nas rok. Myślę więc, że na jej temat powiedzieć mogę wszystko. I niestety, nie będą to same superlatywy. Właściwie do plusów zaliczyć można tylko jej wykonanie - jest porządna, ma duże koła co jak nam się wydawało, sprawdzi się świetnie u początkującego maluszka. Gdy zobaczyliśmy ją pierwszy raz, szczerze byliśmy nią oczarowani. Rozczarowanie jednak przyszło szybko...


Hulajnoga Alexis, do złudzenia przypominająca Milly Mally - może to jakaś inna ich odmiana? Kupiona była w poznańskim sklepie Pati i Maks i z tego co widziałam, w tym roku również są tam dostępne. Powiadam Wam jednak: trzymajcie się od nich z daleka - zarówno od nich, jak i od wszelkich tego typu hulajnóg mających dwa koła z tyłu (nie testowałyśmy modeli z mniejszymi tylnymi kółkami, aczkolwiek z tego co słyszałam od znajomych, z nimi również jest ten sam problem).

Dlaczego?
Bo na tej hulajnodze nie da się jeździć. Można co najwyżej powolutku podreptać sobie, odpychając się nóżką bardzo delikatnie i ostrożnie - w innym przypadku, koło najedzie na nogę.
Dlaczego tak się dzieje, wyjaśniamy w videorecenzji:


Miało być tak pięknie... Miały być długie spacery na hulajnodze, a w razie zmęczenia miała Martynka stać na niej dwoma nóżkami i być ciągnięta (ten fajny uchwyt po środku idealnie by się do tego nadawał). Wykonanie hulajnogi, jak już wspominałam jest bardzo dobre - nawet ja na niej jeździłam i nic się nie działo. A z pewnością przekroczyłam dopuszczalny udźwig :)) Jednak użytkowanie jej to jakaś porażka.I niestety, ale trójkołowe hulajnogi z dwoma kołami z tyłu zaliczamy do kitów - i to ogromnych kitów. W ogóle nie spełniają swojej funkcji, a co gorsza zniechęcają malucha do podejmowania kolejnych prób jeżdżenia. Bo kto by się nie zniechęcał, gdyby mu pojazd na pięty ciągle najeżdżał?

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: