Gdy pierwsze urodziny naszego Malucha zbliżają się nieubłaganie i zaczyna stawiać nieśmiało pierwsze kroczki, warto rozważyć zakup czegoś, ...

Jeździko-pchacz Lew: jego plusy i minusy.

By | 14:02 1 komentarz
Gdy pierwsze urodziny naszego Malucha zbliżają się nieubłaganie i zaczyna stawiać nieśmiało pierwsze kroczki, warto rozważyć zakup czegoś, co mu w stawianiu tych kroczków pomoże. I tu sprawdzają się idealnie pchacze. Jednak jaki model wybrać? Jest ich przecież tyle...
Dziś pokażemy Wam pchacz, który pełni również funkcję jeździka. Jest to Lew Bright Stars.

Lew to nie tylko pchacz. To także jeździk i interaktywna zabawka. Ten przesympatyczny zwierzak nie dość, że na długie minuty zajmie Malucha, to jeszcze wystarczy na długo: gdy już dziecko zacznie samo chodzić, przerabiamy pchacz na jeździk i do trzecich urodzin spokojnie może na nim jeździć.

Jednak lew ma pewien minus jak dla mnie. Zanim jednak do tej części przejdę, obejrzyjcie videorecenzję:Nagrywając ten film, nie odkryłam do końca funkcji przerabiania jeździka na pchacz :) Spowodowane było to tym, że nie używaliśmy go w tej konfiguracji. I dopiero jak już lwa z nami nie było odkryłam, że jego "nogi" należy przekręcić o 180 stopni i wtedy rozstaw między nimi jest szerszy, a nasz Maluszek może sobie swobodnie dreptać trzymając się pałąka. Lew nie jeździ zbyt szybko, nie jest wywrotny i moim zdaniem - jako pchacz sprawdzi się idealnie.


Lecz niestety, to co jest jego plusem w ustawieniu do pchania, zmienia się w minus, gdy chcemy go przerobić na jeździk.


Jako że kółka w lwie nie są skrętne, kiepsko się nim jeździ siedząc na nim. Ciężko się skręca, zwłaszcza młodsze dzieci mogą mieć z tym problem. Drugą sprawą są uchwyty. Uszka lwa. Nie są one niestety zbyt wygodne w trzymaniu.
Lew, jak już wspomniałam jest również świetną zabawką interaktywną. Wrzucając mu do paszczy piłeczki uruchamiamy mechanizm i lew świeci, gra melodyjki, a kulki w jego grzywie wirują dookoła. Samo jeżdżenie na nim czy też pchanie go, również sprawia, że kuleczki się kręcą. A te, które wrzucimy mu do paszczy, przelecą przez niego i zatrzymają się przy dolnej klapce, którą odsuwając odkryjemy piłki.
Nowszy post Starszy post Strona główna

1 komentarz:

  1. Naprawdę taki lew to idealna zabawka jako prezent na roczek. Przed nami też ten wielki dzień - warto tą opcję rozważyć ;)
    www.MartynaG.pl

    OdpowiedzUsuń