...oczywiście nie teraz :) Dawno, bardzo dawno temu, na poznańskie Morasko spadły meteoryty. Obecnie jest tam sześć kraterów, a kawałek od R...

W Poznań uderzył meteoryt

By | 14:00 Napisz komentarz

...oczywiście nie teraz :) Dawno, bardzo dawno temu, na poznańskie Morasko spadły meteoryty. Obecnie jest tam sześć kraterów, a kawałek od Rezerwatu znajduje się muzeum, w którym możemy obejrzeć jak wyglądają te niesamowite kosmiczne skały.


My spacer o temacie przewodnim "meteoryty" rozpoczęliśmy od muzeum właśnie. Dokładnie nazywa się ono Muzeum Ziemi i znajduje się na terenie UAM.Poza meteorytami, zobaczymy tutaj dużo innych ciekawych rzeczy tematem nawiązujących do ziemi - to raj dla Oliwki! Oliwka uwielbia wszelkiego rodzaju kamienie i najchętniej wszystkie je by przygarnęła :)Kiedy już obejrzeliśmy wystawy, wsiedliśmy w samochód i pojechaliśmy do rezerwatu. Jest tutaj parking, na którym zostawiamy samochód i przechodzimy na drugą stronę ulicy aby wejść do rezerwatu. I zobaczyć te niesamowite kratery po meteorytach...


Na trasie zwiedzania rezerwatu są tabliczki z informacjami, warto je czytać.


Niestety nie oczekujcie spektakularnych dziur w ziemi, bo takich nie zobaczycie ;) Te najgłębsze zalane są wodą i ciężko wyobrazić sobie, jak głęboko sięgają. Na terenie rezerwatu jest sześć kraterów, z czego najgłębszy ma 11,5m. Te płytkie kratery z reguły nie mają wody, a na zdjęciu poniżej jeden z nich.


Oczywiście przy okazji spaceru albo przed nim, warto poznać historię tego miejsca, przeczytać o upadku meteorytów. Zobaczyć na własne oczy dziury w ziemi po kosmicznych skałach, to ciekawe doświadczenie.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: