Od jakiegoś czasu na mapie Poznania, w sąsiedztwie Nowego Zoo i jeziora Malta, jest zainstalowana spacerowa kładka wznosząca się aż na 13 m...

Spacer ścieżką w koronach drzew

By | 11:30 Napisz komentarz

 Od jakiegoś czasu na mapie Poznania, w sąsiedztwie Nowego Zoo i jeziora Malta, jest zainstalowana spacerowa kładka wznosząca się aż na 13 metrów. Nazwana została Ścieżką w Koronach Drzew i jest fajną atrakcją, zwłaszcza dla dzieci.Ścieżka w Koronach Drzew jest niestety jednokierunkowa (nie wiadomo czy zrobione to zostało tylko na czas pandemii, czy tak już zostanie) ale nie ma żadnego problemu z przejściem lasem na drugi jej koniec, aby się na nią dostać. Chwila spaceru i wchodzicie na ścieżkę...


Widoki są niezwykłe. Może nie zapierają tchu, ale robią wrażenie. Rzadko kiedy jest okazja, aby pospacerować wśród koron drzew, wypatrywać nadrzewnych mieszkańców lasu.


Mniej więcej w połowie trasy jest miejsce, w którym można skorzystać z drewnianych ławek. Myślę, że jest to fajna opcja na piknik - wśród koron drzew.


Osoby z lękiem wysokości (jak ja) bez problemu przejdą kładką. Nie jest tak strasznie :) Co prawda patrzeć w dół nie mogłam, ale w dal tak - co pozwoliło cieszyć się spacerem i bliskością koron drzew.
Spacer w koronach drzew jest ciekawym doświadczeniem, kładka jest fajną atrakcją dla dzieci i z pewnością niejednego dorosłego też oczaruje. Takiej przechadzki nie często można doświadczyć.
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: