Darłówko  to niewielka miejscowość, a właściwie część miasta Darłowo, położona w województwie zachodniopomorskim nad samym morzem, która w s...

Darłówko i jedyny w Polsce rozsuwany most

By | 10:30 Napisz komentarz

Darłówko to niewielka miejscowość, a właściwie część miasta Darłowo, położona w województwie zachodniopomorskim nad samym morzem, która w sezonie odwiedzana jest przez ogrom turystów. Jest tutaj atrakcja, której nie zobaczycie nigdzie indziej w Polsce - rozsuwany most!Rozsuwany most łączy Darłówko Zachodnie z Darłówkiem Wschodnim. W miasteczku jest deptak, który latem jest okropnie zatłoczony... Trafiliśmy na piękną pogodę i niestety, ludzi również była ogromna ilość. Przez to ciężko cieszyć się widokiem rozsuwanego mostu, bo po prostu ciężko znaleźć się w miejscu, z którego byłby dobry widok. Zawsze, gdy most zostaje zamknięty dla ruchu i będzie się otwierał, robi się tam tłoczna widownia... My pierwszy raz dopiero z pokładu statku mogliśmy cieszyć się tym niezwykłym widokiem. Wybraliśmy się w rejs i widzieliśmy, jak przed nami rozsunął się most - bo statek wpływał do portu, aby nawrócić - i zasuwał za nami. Dla dzieciaków to nie lada atrakcja!Wybraliśmy się do Darłówka jeszcze raz - na weekend w drugiej połowie września. Ludzi było zdecydowanie mniej niż latem, tłoku na deptaku wcale, no i można się było cieszyć widokiem rozsuwanego mostu praktycznie z każdego miejsca - nie zbierał się w ogóle tłum, aby go podziwiać.

Z historii Darłówka możemy się dowiedzieć, że rozsuwany most zastąpił dawniejszy zwodzony. Przyznajcie, że wygląda on dość kosmicznie :) Jest on zdecydowanie charakterystycznym punktem tego miasta. I chociażby dla tego mostu, warto odwiedzić Darłówko!


Rzeka Wieprza, która wpływa tutaj do morza, łączy Darłówko z Darłowem - możemy wybrać się w rejs tramwajem wodnym. Skorzystaliśmy z tej opcji i to był świetny pomysł. Dzięki temu w miarę szybko i wygodnie można się dostać do Darłowa, nie martwiąc się o szukanie miejsca parkingowego. A i dla dzieci wodny tramwaj to atrakcja (uwaga - pływa tylko w sezonie letnim).


W Darłówku jest latarnia morska, są piękne tereny spacerowe (niestety dość zatłoczone w sezonie). Jest park wodny. Są bunkry dostępne dla zwiedzających i moim zdaniem warto tam zajrzeć! A przy ładnej, bezwietrznej pogodzie można przespacerować się falochronami. Można też oczywiście wejść na latarnię morską.
W Darłówku wschodnim plaża w większości odgrodzona jest od morza kamieniami, dzięki czemu tworzy to fajne, płytkie kąpielisko dla dzieci. To plus, gdy się plażuje z małymi dziećmi, ale minus gdy się chce popływać.


W Darłówku zachodnim natomiast przy wydmie jest ścieżka przyrodnicza, z której roztacza się piękny widok na morze.
Zachody słońca zawsze i wszędzie są malownicze i tutaj też nie mogło być inaczej...

A tutaj, pewnego dnia podczas plażowania na darłowskiej plaży, nadchodziła burza. Z chmur zaczęła schodzić trąba i przez chwilę dotykała wody! Niesamowity widok.
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: