O najfajniejszym placu zabaw nad Maltą pisałam jakiś czas temu ( klik ), a dziś zabieramy was na wycieczkę dookoła jeziora, w trakcie której...

Jezioro Malta i Festiwal Rzeźby Piaskowej

By | 12:02 Napisz komentarz
O najfajniejszym placu zabaw nad Maltą pisałam jakiś czas temu (klik), a dziś zabieramy was na wycieczkę dookoła jeziora, w trakcie której podziwiałyśmy rzeźby z piasku.


Aby obejść jezioro maltańskie trzeba się przygotować na jakieś dwie godzinki spokojnego spaceru. Nie wliczając w to przerw na placach zabaw - a tych jest tutaj sztuk trzy! Jeden koło Term Maltańskich (to ten w kształcie statku), drugi przy Galerii Malta (powyższe zdjęcie) który latem wyposażony zostaje w hamaki i daszki - a całorocznie są tutaj huśtawki, drabinki, zjeżdżalnie... Będąc w galerii Malta nie zawsze chodzimy nad jezioro, ale zawsze spędzamy czas na tym placyku.


Jest jeszcze jeden plac zabaw nad jeziorem, obok ośrodka Malta Ski - to przy tym stoku narciarskim. Jest tam fajna przestrzeń dla mniejszych dzieci, jest siłownia i kilka sprzętów do zabaw dla starszych dzieciaków, których na standardowych placach się nie spotyka. Kiedyś to były zręcznościowe gry, ale już nie działają. Nie ma zdjęć, bo za dużo ludzi tam było ;) Koło stoku zawsze są tłumy... A przynajmniej zawsze latem. Sam stok to narty zimą, a latem - pontony, kolejka górska, obok jest karuzela łańcuchowa i dmuchany zamek.


W tym roku nad jeziorem stanęły rzeźby z piasku. Co roku w grudniu w Poznaniu jest Festiwal Rzeźby Lodowej, które to niestety zbyt długo się nie utrzymują (chyba nigdy nie było minusowych temperatur w trakcie ich rzeźbienia..). Rzeźby z piasku można podziwiać jeszcze długo po tym, jak zostały stworzone. Ciekawa alternatywa dla tych zimowych :)Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: