Na północ od Poznania, 8km od granic miasta, leży sobie wieś - Owińska. Ma ona ciekawą historię, na pewno warto co nieco na jej temat poczyt...

Park Orientacji Przestrzennej w Owińskach

By | 22:14 Napisz komentarz
Na północ od Poznania, 8km od granic miasta, leży sobie wieś - Owińska. Ma ona ciekawą historię, na pewno warto co nieco na jej temat poczytać. Nie będziemy się jednak tym teraz zajmować, bo dziś chciałam wam pokazać coś, co powstało stosunkowo niedawno - we wrześniu 2012 i bez wątpienia zasługuje na uwagę. Park Orientacji Przestrzennej.


Park ten znajduje się na terenie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Dla Dzieci Niewidomych i niecodziennie można z niego korzystać. Możliwe jest to tylko w sezonie wakacyjnym oraz w weekendy. Nie licząc wakacji, w tygodniu otwarty jest przez dwie godziny z samego rana. Później korzystają z niego dzieci z Ośrodka.


Został on stworzony po to, aby dzieci niewidome i niedowidzące mogły uczyć się orientacji w przestrzeni, poznawać miasto bez wychodzenia z Ośrodka. Mają tutaj zgromadzone ponad tysiąc dźwięków, które słyszymy w mieście każdego dnia. Historia powstania parku i wszystkiego tego, co się w nim znajduje jest równie ciekawa jak samych Owińsk - warto o tym poczytać.


A my się skupimy na weekendowych atrakcjach, które czekają na dzieci po przybyciu do parku.


Przed Ośrodkiem i sąsiadującym mu kościołem jest dość spory parking - można tam bez problemu zostawić samochód. Całość znajduje się przy placu Przemysława - tuż przy ulicy Poznańskiej. Trzeba mieć na względzie, że w Parku obowiązuje ruch pieszy. Oznacza to, że dziecko nie może jeździć rowerem, hulajnogą czy czymkolwiek co ma kółka. Możemy mieć ze sobą jedynie wózek dziecięcy.


Park ten jest rajem dla dzieci 5+. Młodsze też będą się tutaj dobrze bawić na dostosowanych do swojego wieku przyrządach, ale dopiero pięcio- sześciolatki i starsze, skorzystają ze wszystkich atrakcji.


Są ścieżki - tory przeszkód, są linowe wspinaczki, jest tyrolka, są huśtawki zwykłe, równoważnie, są karuzele, zjeżdżalnie, ścianki wspinaczkowe, jest nawet tyrolka. Park, inaczej zwany też Ogrodem Zmysłów, ma powierzchnię 2,5ha i zdecydowana jego większość to tereny roślinno-spacerowe, a gdzieś tam w jego głębi są nawet domki królików i kur! Nie lada gratka dla miastowych dzieciaków :)


Pięknie tam jest. Dzieciaki się wyszaleją, my wypoczniemy na łonie natury, z dala od dźwięków miasta. Bo mimo zlokalizowania Parku przy ulicy dojazdowej do Poznania, bardzo spokojnie w nim jest. Warto się wybrać.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: