Cytadela  to największy poznański park, który zdecydowanie warto odwiedzić podczas pobytu w Poznaniu. Pięknie tu o każdej porze roku. My jed...

Najwięcej kasztanów jest na Cytadeli!

By | 11:44 Napisz komentarz
Cytadela to największy poznański park, który zdecydowanie warto odwiedzić podczas pobytu w Poznaniu. Pięknie tu o każdej porze roku. My jednak najbardziej lubimy spacerować na Cytadeli jesienią, kiedy z drzew spadają pod nogi kasztany...


Wejście na Cytadelę jest niejedno. Jeżeli wybieracie się na kasztany, najlepiej wchodźcie schodami - bo to tuż przy nich, wśród zabytkowych cmentarzy jest ich najwięcej. Niestety od tej strony ciężko z parkowaniem, ale nawet zostawiając auto od innej strony, warto obejść park dookoła i stanąć pod schodami. Spojrzeć na Pomnik Bohaterów na ich szczycie. To wszystko robi wrażenie.


Cytadela jest pomnikiem historii. Poza walorami rekreacyjnymi, staniemy tutaj oko w oko z miejscami pamięci historycznych, z pomnikami, rzeźbami, zabytkowymi cmentarzami.. A wśród nich, niesamowite wrażenie robią m.in Nierozpoznani.


Na ponad 100 hektarach, w słoneczny weekendowy dzień, tu nie ma tłumów. Albo inaczej - nie odczuwa się ilości osób, jaka na Cytadeli przebywa. Tłoczno bywa na dwóch placach zabaw, mogą też być zajęte wszystkie leżaki i hamaki znajdujące się w pobliżu placu, ale spacerując - nie będziemy przeciskać się w tłumie.


Będąc w Poznaniu, koniecznie zaplanujcie sobie jeden dzień (no, co najmniej pół dnia) na spacer po Cytadeli.


Niech te zdjęcia przekonają cię, że warto tam zajrzeć :) To jedno ze spokojniejszych miejsc w mieście.
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: