Stworzyli w Poznaniu Wartofrajdę. Nie pamiętam kiedy, na pewno latem już była, a my planowaliśmy się nieraz tam wybrać, ale jakoś się nie ud...

Wartofrajda!

By | 22:00 Napisz komentarz
Stworzyli w Poznaniu Wartofrajdę. Nie pamiętam kiedy, na pewno latem już była, a my planowaliśmy się nieraz tam wybrać, ale jakoś się nie udało. Przeleciało lato, przeleciał upalny wrzesień, przepiękny słoneczny październik... Nadeszła zimna, pochmurna połowa listopada i... wreszcie się tam wybraliśmy.


Wartofrajda to plac zabaw, ale taki trochę inny niż te, które znamy. Jest tu huśtawka, tyrolka, dwie karuzele, wspinaczki, zjeżdżalnia, bujaki, kręciołki... Na poniższym zdjęciu widać karuzelę sznurową, z prawej linę od tyrolki, a tam zupełnie w tle, ten "żuraw" to huśtawka.


Do minusów atrakcji należy wejście na tyrolkę. Widoczne jest na zdjęciu niżej. To taka górka, cała od piasku i jest tak bardzo śliska, że o ile wejść jeszcze da jakoś radę - trzymając się tego sznura z  tyrolką, to podać dziecku które weszło siedzisko, jest wyższą szkołą jazdy. Ktoś tego rozwiązania nie przemyślał kompletnie.


Ale ogółem plac zabaw jest całkiem ciekawy. Dziewczyny fajnie spędziły tutaj czas i pewnie jeszcze nieraz tu wrócimy. Niekoniecznie latem, bo wtedy pewnie są tłumy - naokoło są bloki, kamienice... Wartofrajda znajduje się przy starym korycie Warty, niemalże w centrum miasta. Ale może wczesną wiosną znów wybierzemy się na długi spacer wzdłuż Warty i pobawimy się tutaj.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: