Rozpoczynamy nowy cykl na blogu. Cykl podróżniczy! Dokądkolwiek pojedziemy, zabierzemy was tam ze sobą :) I tak, dziś zapraszamy na Paradę P...

Dzieciaki podróżują #1 - Parada Parowozów w Wolsztynie

By | 22:18 Napisz komentarz
Rozpoczynamy nowy cykl na blogu. Cykl podróżniczy! Dokądkolwiek pojedziemy, zabierzemy was tam ze sobą :) I tak, dziś zapraszamy na Paradę Parowozów do Wolsztyna.


Z Poznania do Wolsztyna jest jakieś 75km. Niecałe półtorej godziny w samochodzie. Raz w roku, w ostatni weekend kwietnia odbywa się tam Parada Parowozów. Trzeba bowiem wiedzieć, że parowozownia w Wolsztynie to ostatni czynny obiekt tego typu w Europie.


Podczas weekendowego święta parowozów, można było stanąć oko w oko z tymi kolosami, a niektóre zwiedzić również w środku. Zabytkowe wagony cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.
 


Parowozy do najcichszych lokomotyw nie należą :) Było bardzo głośno, zwłaszcza podczas parady.


Zwiedziliśmy parowozownię w kilkadziesiąt minut. Później pozostało już tylko czekanie na punkt kulminacyjny, jakim była Parada Parowozów. W tym roku jubileuszowa - 25.
Podsumowując, było fajnie. Bardzo głośno, co nie podobało się młodszym dziewczynom, ale parowozy robiły wrażenie. Same przejazdy co prawda trwały bardzo krótko, więcej było opowiadania organizatorów czy też zaproszonych gości, niż pokazów lokomotyw, no ale nie narzekamy. Byli, zobaczyli, do domu wrócili z pamiątką w postaci głośnego filmu :)


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: